شفا مگ

روانشناسی رنگ گل و رابطه آن با روحیه افراد

گل ها رنگ های متفاوتی دارند و می توان گفت هر گل با هر رنگ می تواند از لحاظ روانشناسی دارای بیان های متفاوتی باشند.شما می توانید با انتخاب رنگ مناسب گل ، به دیگران حس های خوبی بدهید. انتخاب رنگ گل مناسب باعث می شود حرف های دل خود را به راحتی با استفاده از گل به شخص مقابل خود بگویید.در ادامه با انواع رنگ های گل و احساس هایی که در هر رنگ وجود دارند بیشتر توضیح خواهیم داد.

رنگ گل
  1. گل آبی نشانه صلح و صفا
  2. گل صورتی نشانه شادی و معصومیت
  3. گل ارغوانی نشانه وفاداری و شکوه
  4. گل قرمز نشانه اشتیاق  و انرژی
  5. گل زرد نشانه شادی و سبکی روح
  6. گل سفید نشانه بی گناهی و تواضع
  7. گل نارنجی نشانه انرژی و گرمی
  8. گل سبز حس جوانی و سلامت
  9. گل بنفش کم رنگ نشانه وفاداری و صداقت

گل آبی نشانه صلح و صفا

آرامش ، صلح و صفا ، احساس آسودگی از رنگ گل آبی می آید.برای آرامش دادن به هر فرد و اینکه بفهمانید که چقدر آن فرد را دوست دارید و به آن اهمیت می دهید، می توانید از دسته گل های آبی از روشن تا تیره استفاده کنید و به آن هدیه بدهید. این دسته گل می تواند نگرانی های آن فرد را کم کند. گل هایی که می توانید در این دسته گل استفاده کنید نیلوفر پیچ ، زنبق و سنبل می باشد.

گل آبی

گل صورتی نشانه شادی و معصومیت

شادی ، بی گناهی و معصومیت در رنگ گل های صورتی دیده می شود. برای اینکه از نجابت ، ادب و مهربانی فردی تعریف و ستایش کنید می توانید از دسته گل های صورتی رنگ استفاده کنید.می توانید از شکوفه های کوچک تا گل های شکفته شده با رنگ های صورتی استفاده کنید. همچنین اگر می خواهید به کسی احساس جوانی و شادابی ببخشید می توانید از گل صورتی استفاده کنید. گلهایی همچون گل رز صورتی ، کوکب ، آزالیا از این گروه گل های نشاط بخش هستند.

تصویر 2

گل ارغوانی نشانه وفاداری و شکوه

این دسته از گل ها به وفاداری، تشریفات، شکوه، عزت و افتخار مربوط هستند. چه یک دسته گل باشند و چه یک شاخه گل، میتوانند تاثیری را که لازم است، روی فرد بگذارند.
اگر میخواهید به هدیه گیرنده بگویید چقدر دوست دارید او در انجام کارهایش موفق باشد و همچنین خواهان شکوه و افتخار او هستید، گل های ارغوانی رنگ به او هدیه بدهید و مطمئن باشید که تأثیر لازم را بر روی او گذاشته اید.
گلهای یاس، شیپوری و مینا به رنگهای ارغوانی وجود دارند.

گل ارغوانی

گل قرمز نشانه اشتیاق و انرژی

انرژی بی حد را می توان در گل های قرمز رنگ یافت و اگر می خواهید موضوعی را به سمتی که خودتان می خواهید ببرید می توانید از این رنگ گل ها استفاده کنید. گل های قرمز به گل عشق آتشین معروف هستند.یک دسته گل قرمز می تواند شهامت ، جرات ، اشتیاق به زندگی را در فرد شکل دهد.گل های سوسن و کوکب قرمز و گل سرخ از دسته گل های قرمز رنگ می باشد که می توانید در دسته گل خود قرار دهید.

گل قرمز

گل زرد نشانه شادی و سبکی روح

با دسته گل زرد می توانید به راحتی لبخند را بر لبان دیگران بیاورید. گل زرد روشن باعث شادی و سبکی روح می شود. این رنگ گل در بیشتر نقاط جهان پیام آور دوستی ، شروع تازه و خوشبختی است. البته در گذشته این گل را به عنوان تنفر از یک فرد استفاده می کردند و برای کسی که از آن متنفر بودند گل زرد می فرستادند. گل های زرد می توان به گل افتابگردان ، داوودی و لاله های زرد اشاره کرد.

گل زرد

گل سفید نشانه بی گناهی و تواضع

رنگ سفید اغلب با بی گناهی، تواضع، فروتنی و احترام در ارتباط است. گل های سفید زیبایی ساده و بی تکلفی را به وجود می آورند و در هر جا قرار بگیرند، شکوه و جلوه خاصی به آن می دهند.
اگر می خواهید تواضع و فروتنی خود را به کسی نشان دهید و به او بگویید که چقدر برایش احترام قائل هستید، یک دسته گل سفید رنگ به او هدیه بدهید و احساس زیبایی و طراوت به او ببخشید.از گل های سفید می توان به ارکیده و یاس اشاره کرد.

گل سفید

گل نارنجی نشانه انرژی و گرمی

انرژی زیاد و گرمی را می توان در گل های نارنجی رنگ یافت. می توانید با استفاده از یک دسته گل زیبا و مرتب از شکوفه های نارنجی رنگ، در یک فرد حس اعتماد به نفس و رضایت و خوشنودی به وجود آورید. اگر می خواهید کسی را که خیلی دوستش دارید ، احساس لبریز از عشق به زندگی را ببخشید می توانید این رنگ گل را به آن هدیه بدهید. گل خورشیدی ، گازانیا و لیلیوم هندی از این رنگ گل می باشند.

گل نارنجی

گل سبز حس جوانی و سلامت

حس سلامت ، شانس خوب و جوانی را می توان در گل های سبز رنگ یافت . این گل های مترادف طبیعت و مکمل رنگ های دیگر است. اگر می خواهید به کسی احساس خوش بینی و سرزندگی بدهید می توانید از گل های سبز استفاده کنید. گل ادریس از این دسته گل ها می باشند.

گل سبز

گل بنفش کم رنگ نشانه وفاداری و صداقت

نشانه وفاداری و صاقت را می توانید در گل های بفش رنگ بیابید و همچنین نشانه ظرافت زنانگی نیز می باشد.گلهای بنفش شکوه،جلال و ظرافت را به معنای واقعی کلمه نشان میدهند و البته طبیعتی مقدس و سرشار از پاکی دارند.اگر میخواهید به کسی، به ویژه یک خانم، بگویید او بسیار نجیب و اصیل است، از این نوع گل برای او بفرستید. گلهای بنفشه از این گروه گلها هستند

گل بفنش کم رنگ

 

سلب مسئولیت مطالب و مقالات مجله شفا جنبه اطلاع رسانی و آموزش دارد. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شود و نباید مطالب را جایگزین مراجعه به پزشک کرد و برای استفاده از آنها لازم است با پزشک مربوطه مشورت کنید.