مجله شفا

معجون سیر لیمو جعفری

سیر لیمو جعفری

عصاره سیر لیمو جعفری یک معجون بسیار عالی برای پاکسازی و سم زدایی کبد است که می تواند به راحتی در چربی سوزی، چربی های دور شکم و کمر تاثیر زیادی بگذارد.سیر لیمو جعفری برای لاغری نیز بسیار موثر است.سیر لیمو جعفری یک معجونی معجزه گر برای پاکسازی کبد،سم زدایی بدن،کاهش کلسترول، لاغری، کاهش چربی بدن،جلوگیری از لخته شدن خون، کاهش فشار خون و بهبود جریان خون می باشد.در زندگی های امروز بسیاری از غذاهای آماده حاوی افزودنی های مصنوعی می باشد و چربی های غیر مفید در غذاها باعث می شود که کبد به اصطلاح سمی شود و بدن بدرستی کار نکند.سیر لیمو جعفری از جمله معجون هایی است که میتواند در سم زدایی بدن بسیار موثر باشد.پاکسازی و سم زدایی کبد به این معنی می باشد که تمام چربی ها، کلسترول های مضر، سموم و باقیمانده های داروها و مواد زائدی که در بدن ذخیره شود را دفع کرده و بدن را از سموم پاک شود.

 1. خواص سیر لیمو جعفری
 2. برای چه کسانی مناسب است
 3. طرز تهیه معجون
 4. نحوه مصرف
 5. موارد منع مصرف

خواص سیر لیمو جعفری

سیر لیمو جعفری از جمله عصاره یا داروی طبیعی است که دارای خواص پاکسازی کننده و همچنین باز کردن رگ ها بسیار مفید است.این معجون می تواند باعث کاهش چربی های دور شکم و کمر شود. همچنین از خواص دیگر سیر لیمو جعفری شامل:

 • کاهش کلسترول بد و افزایش کلسترولهای خوب
 • افزایش میزان تری گلیسیرید
 • پیشگیری از لخته شدن خون
 • کاهش فشار خون
 • پاکسازی کبد و بهبود عملکرد کبد
 • بهبود جریان خون در بدن
 • تقویت سیستم ایمنی و دستگاه دفعای بدن
 • پیشگیری از تومور در بدن
 • بازسازی سلول ها در بدن

سیر لیمو جعفری برای چه کسانی مناسب است

عصاره سیر لیمو جعفری برای کسانی که اضافه وزن، ایسکمی، سینوزیت، بیماری ریوی، سردرد، ورم مفاصل، آرتروز، روماتیسم، ورم معده، بواسیر، مشکلات بینایی و شنوایی،تصلب شراین و کم خونی رنج می برند، این دارو برایشان بسیار مفید می باشد.

سیر لیمو جعفری یک داروی پاک کننده می باشد که به عنوان روشی است برای پیشگیری کردن از بیماری ها و پاکسازی بدن می باشد. این عصاره جادویی را می توان هر سال یک بار توصیه می شود.

طرز تهیه معجون سیر لیمو جعفری

برای تهیه این معجون مقدار 4 عدد لیمو شیرازی ، 4 حبه سیر ، یک دسته جعفری و 3 لیتر آب جوشیده مورد نیاز می باشد.توصیه میشود که این مواد اولیهرا ارگانیک مصرف کنید تا نتیجه بهتری داشته باشد، زیرا محصولات غیر اگانیکخود دارای سموم و آفت کش های مضر می باشند. لیمو شیرازی را نباید پوست بکنید زیرا خواص پوست مرکبات حتی از میوه آن بیشتر است و سعی کنید لیموی انتخابی شما زرد رنگ باشد.

طرز تهیه :

ابتدا سیر ها را پوست بگیرید و حبه ها را نصف کنید و سپس جعفری ها را ریز ریز خرد کنید.لیمو ها را خوب بشویید و لیمو ها را به قطعات کوچک برش بدهید، البته لیموها را پوست نگیرید.

مواد را که آماده کردید آنها را با آب گرم جوشیده مخلوط کنید. ترکیب به دست آمده را در 3 ظرف شیشه ای جداگانه بریزید و ظرف ها را با آب گرم باقی مانده پر کنید. سپس درب ظرف را ببندید و به مدت 3 روز در یخچال بگذارید.

بعد از گذشت 3 روز ظرف ها را از یخچال در آورده و محتوای ظرف ها را از صافی رد کنید و دوباره در ظرف های شیشه ای ریخته و معجون آمده شده را در یخچال قرار دهید.

نحوه مصرف سیر لیمو جعفری

معجون سیر لیمو جعفری به مدت 5 روز ،هر روز صبح یک استکان با معده خالی مصرف کنید.بعد از مصرف 5 روز می بایست به مدت 10 روز استراحت دهید و دوباره برنامه را به مدت 5 روز دیگر تکرار کنید. این برامه را هر سال یکبار تکرار کنید.

نکته مهم این است که اگر دچار مشکلات سلامتی هستید و یا دارو مصرف می کنید می بایست قبل از مصرف سیر لیمو جعفری با پزشک خود مشورت کنید. همچنین زنان باردار نباید از معجون سیر لیمو جعفری استفاده کنند،پس اگر باردار هستید یا قصد باردار شدن دارید نباید از این معجون استفاده کنید.

موارد منع مصرف سیر لیمو جعفری

به دلیل داشتن سیر در معجون سیر لیمو جعفری ، زنان باردار و مادران شیرده نباید از آن استفاده کند.

سلب مسئولیت مطالب و مقالات مجله شفا جنبه اطلاع رسانی و آموزش دارد. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شود و نباید مطالب را جایگزین مراجعه به پزشک کرد و برای استفاده از آنها لازم است با پزشک مربوطه مشورت کنید.