مجله شفا

ماسک عسل و ماست

ماسک عسل و ماست

ماسک عسل به عنوان یک ماسک ضد عفونی کننده و پاکسازی کننده پوست می باشد.عسل قابلیت باز کنندگی منافذ پوست می باشد که باعث می شود جوش های سر سیاه از پوست خارج شود. اگر عسل را با ماست مخلوط کرده باعث لایه برداری و شادابی پوست نیز می شود، همچنین این ماسک علاوه بر از بین بردن جوش باعث روشن کردن پوست نیز می شود. در ادامه با خواص و طرز تهیه ماسک عسل و ماست آشنا شوید.

خواص ماسک عسل و ماست

این ماسک به دلیل وجود عسل در آن یک جذب کننده رطوبت می باشد و پوست را مرطوب می کند. همچنین عسل ماده ای ضد میکروبی عمل می کند و می تواند پوست های آسیب دیده را بهبود ببخشد. این ماسک برای هر پوستی ، حتی پوست حساس بسیار مفید و مناسب است.

ماست موجود در این ماسک حاوی اسید لاکتیک است که منافذ پوست را پاک می کند و باعث کلاژن سازی پوست می شود.ماست نیز مانند عسل برای پوست بسیار مفید است.

طرز تهیه ماسک عسل و ماست

برای تهیه این ماسک 2 قاشق ماست را با یک قاشق عسل مخلوط می کنید.سپس پوست خود را تمیز بشویید و ماسک را به مدت 15 دقیقه بر روی پوست قرار دهید و بعد با آب ولرم بشویید.

سلب مسئولیت مطالب و مقالات مجله شفا جنبه اطلاع رسانی و آموزش دارد. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شود و نباید مطالب را جایگزین مراجعه به پزشک کرد و برای استفاده از آنها لازم است با پزشک مربوطه مشورت کنید.