شفا مگ

راه های چاق شدن افراد لاغر

افرادی هستند که بر خلاف افراد چاق که تمایل به لاغری دارند، آنها به دنبال افزایش وزن هستند.برای افراد لاغر افزایش وزن کار ساده تری است.برای اینکه چاق شوید و افزایش وزن داشته باشید باید نکات و توصیه های سالم را پیروی کنید.برای این منظور باید مواد غذایی سالم را در رژیم غذایی خود قرار دهید و ورزش کنید.در این مقاله راه هایی را برای چاق شدن افراد لاغر گرداوری کرده ایم. با ما همرا باشید.

راه های چاق شدن افراد لاغر
  1. شمارش کالری دریافتی
  2. برای چاق شدن غذا بخورید
  3. غذا خوردن در فضای آرام و دلنشین
  4. قرار دادن ورزش در برنامه روزانه
  5. وزن کردن آخر هفته ها
  6. مصرف مواد غذایی چرب سالم
  7. نوشیدن آب زیاد
  8. به اندازه بخوابید
  9. سیگار را ترک کنید

شمارش کالری دریافتی

با مقدار کالری مواد غذایی که مصرف می کنید آشنا شوید و آن ها را حساب کنید. شمارش و حساب کردن کالری های دریافتی بسیار مهم است. سپس کم کم کالری های دریافتی را افزایش داده و به حد متعادل برسانید.

برای چاق شدن غذا بخورید

غذا خوردن مهم ترین عامل برای چاقی و اضافه وزن است. منطق حکم می کند کالری هایی دریافتیتان بیشتر از کالری هایی باشد که می سوزانید. البته توجه داشته باشید این بدین معنی نیست که هرچه دم دستان بود را بخورید. بلکه شما باید مواد غذایی مغذی مصرف کنید که به دریافت عضله کمک کند نه اینکه چربی های مضر عایدتان بشود.

از 5 تا 6 وعده ی غذایی در روز شروع کنید. صبحانه، ناهار، شام سرجای خود، اما به این 3 وعده 3 وعده غذای دیگر نیز اضافه کرده و به طور منظم این رژیم را دنبال کنید. لازم است که مواد غذایی سرشار از پروتئین را در الویت برنامه ی غذایی خود قرار دهید مثل: گوشت، مرغ، میوه ها، شیر، سبزیجات، پنیر. برنامه ی غذایی داشته باشید و این مواد غذایی را با دقت در برنامه ی غذایی خود بگنجانید و به طور مرتب و متنوع از آن ها استفاده کنید. غذایی که می خورید مهم ترین بخش برنامه ی اضافه وزن است.

غذا خوردن در فضای آرام و دلنشین

غذای خود را در فضای آرام و دلنشین میل کنید. زمانی که در محیط های استرس زا باشید اشتهایتان کم می شود. در جمع دوستان، خانواده و افرادی که دوستشان دارید، با یک موسیقی آرام اشتهایتان بیشتر شده و از غذایی که می خورید بیشترین بهره را می برید.

قرار دادن ورزش در برنامه روزانه

همان طور که گفتیم تغذیه ی خوب و زیاد مهم ترین عاملی است که می تواند شما را چاق تر کند اما توجه داشته باشید که غذا خوردنِ صرف، چربی می آورد. برای این که متناسب و خوش فرم چاق شوید هفته ای 3 تا 4 جلسه ورزش کنید. ورزش بدن شما را تحریک می کند و سرعت چاق شدنتان را بالا می برد.


بیشتر بخوانید : برنامه غذایی برای افزایش وزن تا 20 کیلو


وزن کردن آخر هفته ها

لازم است که آخر هر هفته خودتان را وزن کنید و ببینید نتیجه ی تلاش هایتان چطور بوده است. یک هفته برای این کمی چاق شده باشید زمان مناسبی است. توقع نداشته باشید که بلافاصله وزنتان خیلی بالا رفته باشد زیرا معمولاً چاق شدن فوری بیشتر چربی است نه عضله مگر این که به صورت حرفه ای و سنگین ورزش بکنید.

پس عجله نکنید و ناامید نشوید زیرا چاق شدن و اضافه وزن باید در طولانی مدت صورت بگیرد. در غیر این صورت و اگر در مدت زمان خیلی کوتاه کیلو کیلو به وزنتان اضافه کردید باید به دنبال راهی برای آب کردن آن بگردید. پس با برنامه ریزی کالری های دریافتی را بالا ببرید و صبور باشید.

مصرف مواد غذایی چرب سالم

از چربی های ترانس بپرهیزید. شما می خواهید چاق و خوش اندام شوید ولی این قبیل مواد غذایی فقط چربی عایدتان می کند. تا جایی که می توانید مصرف شیرینی جات، چیپس، آب نبات و انواع هله هوله ها را کاهش دهید و به جای آن ماهی تن، سینه ی مرغ، بوقلمون، میوه و سبزیجات فراوان مصرف کنید.


بیشتر بخوانید : مواد غذایی برای افزایش وزن


نوشیدن آب زیاد

نوشیدن آب زیاد بسیار مهم است مخصوصاً زمانی که ورزش می کنید. از بین رفتن آب بدن به انواع مختلف سلامتی را نشانه می رود و به شما آسیب می زند.

به اندازه بخوابید

راحت ترین بخش کار همین جاست: بخوابید. خوابیدن به چاق شدنتان کمک می کند. توصیه می کنیم هر شب حداقل 8 ساعت بخوابید.

سیگار را ترک کنید

اگر سیگار می کشید باید بدانید که چاق شدنتان خیلی سخت خواهد بود. ترک سیگار اشتهایتان را باز می کند و شما بیشتر غذا می خورید. برای همین زودتر به هدفتان دست می یابید.

سلب مسئولیت مطالب و مقالات مجله شفا جنبه اطلاع رسانی و آموزش دارد. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شود و نباید مطالب را جایگزین مراجعه به پزشک کرد و برای استفاده از آنها لازم است با پزشک مربوطه مشورت کنید.