شفا مگ

طرز تهیه دمنوش گل همیشه بهار

دمنوش گل همیشه بهار با طبع سرد و خشک، دارای خواص ضد التهابی و ضد قارچی می باشد که جهت درمان درد قاعدگی، عفونت واژن، رحم و زخم دهان استفاده می شود.

طرز تهیه دمنوش گل همیشه بهار

گل همیشه بهار یا کالاندولا از آن دسته گل هایی است که از تمام قسمت های آن مفید میباشند و همچنین می تواند سیستم ایمنی بدن را تقویت کند. گل همیشه بهار یک گیاه بسیار معطر است که می توان از روش های مختلف از خواص آن بهرمند شد.

دمنوش گل همیشه بهار می تواند یک روش موثر برای دریافت خواص این گیاه باشد. در ادامه به خواص و طرز تهیه دمنوش گل همیشه بهار می پردازیم.

خواص دمنوش گل همیشه بهار

دمنوش گل همیشه بهار علی رغم طعم تلخی که دارد، دارای خواص زیاد درمانی می باشد که می توان از خواص این گیاه به ضد قارچ و و بهبودی سریع زخم اشاره کرد. در ادامه با برخی از خواص گل همیشه بهار آشنا شوید.

درمان نفخ و التهاب معده

دمنوش گل همیشه بهار یکی از کاهش دهنده های نفخ می باشد و همچنین به دلیل خاصیت ضد التهابی که دارد می تواند ورم و التهاب معده را درمان کند.

برای درمان نفخ و التهاب مقدار یک قاشق غذا خوری پودر خشک گل همیشه بهار را در یک لیوان اب بریزید و بگذارید تا دم بکشد، سپس یک فنجان از آن را نیم ساعت قبل از غذا میل کنید.

ضد قارچ و ضد میکروب

دمنوش گل همیشه بهار دارای خاصیت ضد قارچی و ضد میکروبی می باشد و می تواند برای درمان عفونت های قارچی دهان، واژن و پوست بسیار موثر باشد.

کمک به سلامت دهان و دندان

دمنوش گل همیشه بهار به دلیل خاصیت ضد التهابی که دارد می تواند التهاب های مزمن لثه را کاهش دهد. اگر دچار مشکلات دهانی و التهاب لثه شده باشید می توانید از دمنوش گل همیشه بهار استفاده کنید.

تقویت سلامت قلب

گل همیشه بهار به دلیل خواص ضد التهابی و آنتی اکسیدانی که دارد می تواند خطر حملات قلبی را کاهش دهد.

درمان درد قاعدگی

دمنوش گل همیشه بهار به راحتی می تواند باعث کاهش درد و اختلالات قاعدگی شود. برای استفاده از خواص آن برای درد قاعدگی یک مقدار گل خشک شده همیشه بهار را درون آب جوش ریخته و بگذارید 5 دقیقه دم بکشد و سپس میل کنید. بهترین زمان مصرف این دمنوش یک هفته قبل از قاعدگی است.

درمان عفونت گوش

دمنوش گل همیشه بهار دارای خاصیت ضد عفونی کنندگی قوی است و می تواند برای رفع عفونت گوش بسیار مفید باشد.

طرز تهیه دمنوش گل همیشه بهار

برای تهیه دمنوش گل همیشه بهار مقدار یک قاشق مرباخوری گل خشک شده همیشه بهار را در داخل یک قوری بریزید. سپس یک لیوان آب جوش به آن اضافه کنید و بگذارید حدود 10 دقیقه دم بکشد. سپس دمنوش را از صافی رد کرده و در صورت تمایل می تواند از عسل یا نبات برای بهبود در طعم آن استفاده کنید.

مصرف زیاد این دمنوش باعث عوارض جانبی خواهد شد، و بهترین مقدار مصرف دمنوش گل همیشه بهار یک لیوان در روز است و حداکثر آن سه لیوان می اشد.

منع مصرف دمنوش گل همیشه بهار

مصرف گل همیشه بهار با دارو های مسکن یا فشارخون توصیه نمی شود، استفاده از این گیاه به ندرت حساسیت ایجاد می کند، زنان باردار و شیرده باید از مصرف این دمنوش خودداری کنند.

سلب مسئولیت مطالب و مقالات مجله شفا جنبه اطلاع رسانی و آموزش دارد. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شود و نباید مطالب را جایگزین مراجعه به پزشک کرد و برای استفاده از آنها لازم است با پزشک مربوطه مشورت کنید.