شفا مگ

عرق کیالک یا زالزالک چه خواصی دارد

عرق کیالک یا زالزالک طبعی سرد دارد و دارای خواص زیادی برای قلب، اگزما،دیابت، جوش و پوست می باشد و همچنین باز کننده انسداد عروق و ادرار آور می باشد.

عرق کیالک یا زالزالک

عرق کیالک یا زالزالک از میوه درخت کیالک گرفته می شود که این گیاه به شکل خودرو در جنگل ها رشد می کند و دارای خواص زیاد برای صفرا، اگزما، کلیه ها و قند خون می باشد. مقدار مصرف عرق کیالک یک لیوان قبل یا بعد از غذا می باشد.

عرق زالزالک برای قلب بسیار مفید است و باعث جلوگیری از سخت شدن رگ و تصلب شرائین و همچنین کاهش التهاب می شود. از دیگر خواص عرق کیالک درمان صدای گوش می باشد.

عرق کیالک دارای خواص تصفیه کننده خون و مفید برای بیماران قلبی می باشد، زیرا این عرق کیالک باز کننده انسداد عروق می باشد.همچنین عرق کیالک باعث تنظیم ضربان قلب می شود و می تواند به باعث کنترل تپش قلب شود.

عرق کیالک یا زالزالک ادرار آور است و همچنین می تواند باعث تنظیم قند خون، فشار خون و کاهش غلظت خون شود و همچنین ضربان قلب را تنظیم کند.

افرادی که دچار مشکلات قطره قطره آمدن ادرار هستند با عرق کیالک به راحتی درمان می شوند.

نحوه مصرف عرق کیالک یک لیوان عرق را قبل و یا بعد از غذا می باشد.

کسانی که دیابت قندی دارند با مصرف زالزالک گلوکز و کلسترول آنها کاهش می یابد و همچنین به گفته محققان مواد موجود در زالزالک قند خون و عملکرد انسولین خون را بهبود خواهد بخشید.

کیالک دارای اسید تارتاریک و اسید الیک می باشد و برای کم خونی و سل بسیار مفید است. البته نوع کوهی آن قابض تر می باشد و برای پیشگیری از خونرزی معده مفید است.

عرق کیالک باعث کاهش سطح گلوکز و لیپیدهای سرم در بیماران دیابتی می شود. همچنین این عرق می تواند قند خون و عملکرد انسولین را بهبود ببخشد.

سلب مسئولیت مطالب و مقالات مجله شفا جنبه اطلاع رسانی و آموزش دارد. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شود و نباید مطالب را جایگزین مراجعه به پزشک کرد و برای استفاده از آنها لازم است با پزشک مربوطه مشورت کنید.