شفا مگ

قطره گیاهی آنتی میگرن

قطره آنتی میگرن یک داروی درمان حملات میگرنی و سردردهای عصبی می باشد که از فراورده دانه رازیانه، سنبل الطیب، پوست ساقه بید، برگ بادرنجبویه تهیه شده است.

قطره گیاهی آنتی میگرن

قطره آنتی میگرن یک داروی برای پیشگیری و درمان حملات میگرنی و سردردهای عصبی مورد استفاده قرار می گیرد و به شکل قطره 30 میلی لیتر در داروخانه ها موجود می باشد.

فراورده های قطره آنتی میگرن از عصاره هیدروالکلی گیاهان زیر تهیه می شود:

  • دانه رازیانه
  • ریشه سنبل الطیب
  • پوست ساقه بید
  • برگ بادرنجبویه

قطره آنتی میگرن به دلیل وجود سنبل الطیب و بادرنجبویه دارای اثرات مضعف سیستم اعصاب مرکزی می باشد. همچنین سالیسین موجود در پوست ساقه بید اثر ضد درد مشابه سالیسیلات دارد.

تداخل دارویی قطره آنتی میگرن با برخی از داروهای حاوی سالیسیلات می باشد و از مصرف همزمان با این داروها باید خودداری شود.همچنین مصرف این فرآورده موجب تشدید اثر سیار داروهای آرامبخش می شود.

مقدار مصرف قطره آنتی میگرن در زمان شروع حمله میگرنی 30 تا 40 قطره در یک فنجان آب سرد ریخته و میل شود و جهت پيشگيری نيز ۳۰- ۲۰ قطره ۲ نوبت در روز توصيه ميشود .

در زمان مصرف این دارو می بایست برخی احتیاط ها صورت گیرد:

  • مصرف مقادیر زیاد از قطره آنتی میگرن باعث خواب آلودگی می شود و هنگام رانندگی و یا کارهایی که نیاز به هوشیاری دارد می بایست با احتیاط مصرف شود.
  • همچنین افراد حساس به سالیسیلیک اسید، مبتلا به آسم، زخم های حاد گوارشی، نقرس، اختلالات انعقادی و کمی پروترومبین خود می بایست با احتیاط مصرف شود.
سلب مسئولیت مطالب و مقالات مجله شفا جنبه اطلاع رسانی و آموزش دارد. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شود و نباید مطالب را جایگزین مراجعه به پزشک کرد و برای استفاده از آنها لازم است با پزشک مربوطه مشورت کنید.