شفا مگ

روغن آووکادو برای تقویت مو

روغن آووکادو برای تقویت مو
روغن آووکادو سرشار از ویتامین، آنتی اکسیدان و چربی های غیر اشباع مفید است و می تواند برای تقویت و سلامت مو بسیار موثر باشد و مانع از شکستن مو می شود.

برخی از روغن های گیاهی برای پوست سر بسیار مفید هستند و باعث جلوگیری از آسیب پایه ای مو و شکستن مو بعد از رشد می شوند. یکی از این روغن ها روغن آووکادو می باشد که به دلیل ترکیبات مفیدی که دارد می تواند برای تقویت و درمان مو بسیار مفید باشند.

فواید روغن آووکادو برای مو

درمان شوره سر: روغن آووکادو می تواند کسانی که پوست سر خشک و پوسته پوسته دارند را درمان کند. برای این کار مقداری روغن آووکادو را روی پوست سر ریخته و سپس سر خود را ماساژ دهید و سپس موهای خود را بشویید و پس از استفاده از شامپو از نرم کننده نیز استفاده کنید.

جلوگیری از شکستن مو: گاهی موها به دلایل مختلفی خشک و شکننده می شوند که پوساندن آنها با یک لایه نازک از روغن آووکادو، آنها را انعطاف پذیرتر کرده و از شکستن موها به هنگام شانه زدن یا بستن آنها جلوگیری می کند. با توجه به این که روغن آووکادو نمی تواند موهای شکسته را درمان کند اما با چرب کردن رته های مو می تواند از شکستن آنها جلوگیری کند.

باز کردن گره های مو: استفاده از روغن آووکادو در انتهای مو می تواند به باز کردن گره های مو کمک کند. کمی روغن آووکادو را به انتهای مو بریزید و به آرامی از پایین مو شروع به شانه زدن کنید تا گره از موهایتان باز شود.

محافظت از مو در برابر آسیب ها: مو را می توان با روغن آووکادو از آسیب های محیطی از جمله آلودگی، نور خورشید، آب دریا و کلر محافظت کرد.قبل از شنا کردن در دریا یا آفتاب گرفتن، موهای خود را با لایه ای نازک از روغن آووکادو بپوشانید.


بیشتر بخوانید: 7 ماسک آووکادو برای تقویت و نرم کردن مو


روش استفاده از روغن آووکادو برای مو

استفاده از آووکادو و روغن آن در رژیم غذایی می تواند به حفظ رطوبت و سلامت مو کمک کند و استفاده از آن به شکل ماسک یا نرم کننده به حفظ درخشندگی موها کمک می کند.

اگرچه آلرژی به آووکادو مانند دیگر مواد غذایی آلرژی رایجی نیست اما برای اطمینان بیشتر قبل از استفاده از آن مقدار کمی از روغن آووکادو را روی پوست خود امتحان کنید و در صورت ایجاد قرمزی یا ناراحتی در پوست اطراف آن استفاده از آن را متوقف و روغن دیگری را جایگزین کنید.

ماساژ پوستی

برای درمان شوره سر به طور منظم پوست سر خود را با روغن آووکادو ماساژ دهید. مقداری از روغن را گرم کنید و پس از جدا کردن موها، روغن را با استفاده از حرکات کوچک و دایره ای روی پوست سر خود ماساژ دهید. برای مدت کوتاهی برای جذب بیشتر روغن روی پوست سر صبر کنید و سپس با شامپوی همیشگی خود سرتان را شست و شو دهید.

ماسک مو

آووکادو و روغن آن می تواند موها را براق کرده و به سلامت و درخشندگی مو کمک کند. یک آووکادو را پوست کنده و نصف آن را در یک کاسه له کنید. یک قاشق غذاخوری عسل و یک زرده تخم مرغ به آن اضافه کنید و پس از مخلوط کردن آن را روی موهای تمیز و نم دار برای ۳۰ دقیقه بگذارید، سپس موها را به طور کامل شسته و خشک کنید. از این روش درمانی هر دو هفته یک بار استفاده کنید.

نرم کننده

شست و شوی موها با شامپو می تواند موها را خشک کند. استفاده از روغن آووکادو به ویژه در افرادی با موهای خشک و آسیب دیده به عنوان یک نرم کننده قوی می تواند بسیار مفید واقع شود. پس از شست و شوی موها با شامپو کمی روغن آووکادو را با انگشتان خود از ریشه موها به سمت نوک موها ماساژ داده و این عمل را چندین بار تکرار کنید. پس از مدت کوتاهی موها را با آب گرم شست و شو دهید.

سلب مسئولیت مطالب و مقالات مجله شفا جنبه اطلاع رسانی و آموزش دارد. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شود و نباید مطالب را جایگزین مراجعه به پزشک کرد و برای استفاده از آنها لازم است با پزشک مربوطه مشورت کنید.