شفا مگ

فواید صابون زغال در زیبایی و پوست

آیا تا به حال راجع به ترکیبات غیر متعارف صابون زغال شنیده اید؟ این روزها در ترکیبات اولیه بسیاری از مواد آرایشی و بهداشتی و محصولات مراقبت از پوست از زغال و فواید اعجاب انگیز آن برای زیبایی استفاده می شود. در ادامه مطلب با فواید صابون زغال بیشتر آشنا خواهید شد.

فواید صابون زغال
  1. صابون زغال چیست ؟
  2. درمان پوست های چرب
  3. پوست بی عیب و نقص
  4. رفع آکنه با صابون زغال
  5. کوچک و منقبض کردن منافذ باز پوست
  6. جلوگیری از پیری زود رس
  7. صابون زغال پوست تان را سفت و محکم می کند

صابون زغال چیست

در حقیقت استفاده از زغال مختص به دنیای مدرن نیست و ریشه مصرف آن به صدها سال قبل بازمی گردد. برای مثال در مصر باستان زغال به عنوان یک ضماد یا مرهم برای تسکین درد و ضدعفونی کردن زخم مورد استفاده قرار می گرفته است و هندی ها هم از زغال برای تصفیه آب مصرفی استفاده می کرده اند. در قرن ۱۸ میلادی داروسازان و شیمیدان ها به طور خاص زغال را مورد بررسی قرار دادند و متوجه تاثیر آن در پاکسازی سموم شدند. در حال حاضر زغال فعال (نوع فرآوری شده آن) در طی فرآیند تصویه سازی آب به عنوان یک فیلتر آب مناسب همراه با خاصیت سم زدایی مورد استفاده قرار می گیرد.
اخیرا استفاده از زغال به دلیل خواص جادویی آن برای پوست و زیبایی پرطرفدارتر هم شده است. ممکن است کمی عجیب و غریب به نظر برسد اما زغال فعال (فرآوری شده و خالص) حاوی ترکیبات مهمی است که می توان از آن صابون ها و پاک کننده های طبیعی تهیه و استفاده کرد.

درمان پوست های چرب با صابون زغال

خیلی از افراد با مشکلات ناشی از پوست های چرب دست و پنجه نرم می کنند و درگیر استفاده از روش های متعددی هستند که به بهبود شرایط آن ها کمک می کند. صابون زغال چربی های اضافه را جذب می کند و هم زمان آلودگی های روی پوست را از بین می برد.

پوست بی عیب و نقص با صابون زغال

صابون زغال به طرز چشمگیری قابلیت از بین بردن چربی های اضافه صورت، همراه با پاک کنندگی منافذ پوست از ناخالصی ها و آلودگی ها را دارد. علاوه بر این، صابون زغال سلول های مرده روی پوست را از بین برده و به صورت تان ظاهری درخشنده و بی عیب و نقص می دهد.

رفع آکنه با صابون زغال

صابون زغال فعال و خالص یک درمان بسیار مناسب و کارآمد برای رفع آکنه است. این صابون نه تنها سموم را از پوست پاک کرده بلکه با از بین بردن آلودگی ها به درمان آکنه کمک به سزایی می کند. حتی استفاده از این صابون می تواند به رفع جای جوش و آکنه هم کمک کند.

منقبض کردن منافذ پوست با صابون زغال

اگر شما هم به واسطه شغل تان ساعات زیادی از روز را بیرون از منزل و در محیط آلوده و پر دود سپری می کنید احتمالا خودتان هم متوجه باز و بزرگ شدن منافذ روی پوست تان شده اید. متاسفانه اگر این عارضه درمان نشود این منافذ به قدری تغییراندازه می دهند که به راحتی قابل دید هستند. خوشبختانه استفاده از صابون زغال بهترین راه حل برای رفع این مشکل است. این صابون علاوه بر پاک سازی آلودگی ها و جرم ها به درمان منافذ بسته شده پوست هم کمک می کند و در نتیجه بدین شکل از بیش از اندازه بزرگ شدن آن ها هم پیشگیری می شود.

جلوگیری از پیری زود رس با صابون زغال

مصرف صابون زغال یک روش موثر در جلوگیری از پیری زودرس محسوب می شود. این صابون با ممانعت از ایجاد چین و چروک ها و خطوط ریز روی صورت از پیری صورت و ظاهری خسته جلوگیری می کند.

صابون زغال پوست تان را سفت و محکم می کند

با بالا رفتن سن و سال نشانه های پیری کم کم شروع به پیدا شدن می کنند و پیشگیری زودهنگام و به موقع می تواند از بیشتر شدن عوارض پیری به طرز چشمگیری جلوگیری کند. خوشبختانه، زغال توانایی این را دارد که پوست صورت را سفت تر کند و مانع از شل شدگی و افتادگی پوست شود.

سلب مسئولیت مطالب و مقالات مجله شفا جنبه اطلاع رسانی و آموزش دارد. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شود و نباید مطالب را جایگزین مراجعه به پزشک کرد و برای استفاده از آنها لازم است با پزشک مربوطه مشورت کنید.