شفا مگ

چه مواد غذایی بخوریم تا همیشه لاغر بمانیم

برای اینکه همیشه لاغری خود را کنترل کنید بهتر است از مواد غذایی استفاده کنید که شما را بیشتر سیر نگه می دارد. یکی از نکات مهم این است که مصرف هله هوله باعث می شود که هم شما زودتر گرسنه شوید و هم چاق شوید. برای کاهش وزن بهترین مورد مصرف صبحانه با پروتئین و فیبر زیاد است. با مصرف این نوع صبحانه ها باعث می شود که کمتر به سراغ مواد غذایی بد و هله هوله در طول روز بروید.مصرف تخم مرغ و فیبر مانند نان گندم کامل باعث می شود نیمی از روز شما را سیر و سر زنده نگه دارد.در ادامه با مواد غذایی مناسبی که به کاهش وزن کمک می کند را معرفی می کنیم

چه مواد غذایی بخوریم تا همیشه لاغر بمانیم

 

اول از همه ماست، بله ماست غنی از کلسیم است. مطالعات نشان داده که کلسیم مانع از جذب چربی از روده کوچک می شود.

صبحانه خود را با میل کردن تخم مرغ تبدیل به یک وعده غذائی مقوی و چربی سوز کنید.

پسته شامل چربی های خوب اشباع نشده پروتئین و فیبر است که گرسنگی شما را کاهش می دهند.

گریپ فروت: تمام مطالعات نشان می دهد که خوردن نصف گریپ فروت قبل از هر وعده غذائی باعث کاهش وزن می شود.

آووکادو: این میوه خوشمزه سبز بهشتی باعث کاهش سایز دور کمر شما می شود.

قارچ: اگر دنبال راهی آسان برای کاهش کالری دریافتی روزانه خود هستید قارچ را جایگزین گوشت کنید با این کار به راحتی چربی اشباع شده که باعث چاقی دور کمر شما می شود راحذف کرده اید.

روغن زیتون: این ماده غذائی شامل اولئیک اسید است که گرسنگی شما را کاهش می دهد.

گندم کامل: همه ما آرزوی شکمی صاف و بدون چربی داریم، پس برای رسیدن به این هدف، به جای نان سفید، نان گندم کامل، همچنین ماکارونی گندم کامل، جو و برنج قهوه ای میل کنید.

فلفل قرمز: فلفل حاوی کاپسیاسین است که باعث کاهش اشتها و گرسنگی در طی روز می شود.

باقالی: این ماده غذائی حاوی فلاونوئید ها و پروتئین است. مطالعات نشان داده این قلب سبز کوچک، مانع تجمع چربی در ناحیه شکم می شود.

برنج با سبزیجات:با اضافه کردن سبزیجاتی مثل براکلی، هویج، کلم به برنج کالری کمتری دریافت می کنید زیرا برنج کمتری میل می کنید، همچنین با وجود سبزیجات در برنج معده با سرعت کمتری خالی می شود و مدت بیشتری سیر می مانید.

سلب مسئولیت مطالب و مقالات مجله شفا جنبه اطلاع رسانی و آموزش دارد. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شود و نباید مطالب را جایگزین مراجعه به پزشک کرد و برای استفاده از آنها لازم است با پزشک مربوطه مشورت کنید.