شفا مگ

عوارض شکستن قولنج انگشت دست

بسیاری از افراد عادت دارند هر از چند گاهی قولنج انگشتان دست خود را بشکنند.این عادت بسیار غلطی است و عوارض زیادی دارد.گاه عوارض شکستن قولنج انگشت بسیار شدید و خطرناک می باشد. در ادامه با عوارض های شکستن قولنج انگشت دست آشنا می شوید.

عوارض شکستن قولنج انگشت دست

آیا شکستن قولنج انگشت ضرر دارد؟شکستن قلنج انگشتان دست عادت غلطی است و موجب ساییدگی زودرس مفاصل آن می شود.متأسفانه عادت رایجی بین مردم وجود دارد و آن این است که شکستن قلنج انگشتان دست که با صدایی هم همراه است، کار خوبی محسوب می شود، در حالی که هر چه بیشتر این کار صورت گیرد، مفاصل انگشت خراب می شود.

عارضه ساییدگی زودرس مفاصل بین انگشتی مهمترین نتیجه این کار غلط است و پس از مدتی درد مفاصل را در پی خواهد داشت , عادت نادرست دیگری هم بین مردم وجود دارد و آن کشیدن انگشتان برای صدا دادن به ویژه انگشت شصت دست است.

اگر 3 روز پیاپی انگشت شصت را با دست دیگر به سمت بالا بکشیم مفاصل انگشت شصت درد می گیرد که بسیاری اوقات علت آن را متوجه نمی شویم.این کار فشار به مفصل وارد می کند،خلائی در مفصل های انگشتان وجود دارد که این صدا را پس از تحمل فشار ایجاد می کند و آسیب زیادی به مفاصل می زند.

سلب مسئولیت مطالب و مقالات مجله شفا جنبه اطلاع رسانی و آموزش دارد. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شود و نباید مطالب را جایگزین مراجعه به پزشک کرد و برای استفاده از آنها لازم است با پزشک مربوطه مشورت کنید.