شفا مگ

مناسب ترین مواد غذایی برای کودکان

این روزا غذای بسیار که با ترکیب های شیمیایی زیاد باعث بیماری کسلی بچه های ما میشود ولی ما بهترین غذا ها در منزل داریم ولی به بچه های خود نمی دهیم ولی این غذا ها بی شک بهترین هستند.در ادامه با ما همراه باشید.

مناسب ترین مواد غذایی برای کودکان

سیب

کودک شما، هم حال و هم در آینده، به این ماده که سرشار از فیبر و مواد مغذی است، احتیاج دارد. سیب بهترین غذای اول کودک است. آن را پوست بکنید، هسته هایش را در آورید و خرد کنید، بجوشانید تا نرم شود، سپس آن را له کنید و به کودک خود دهید.

سیب زمینی شیرین

سیب زمینی شیرین سرشار از ویتامین آ است، که سیستم ایمنی بدن را بالا می برد، و کلسیم که برای رشد استخوان ها لازم است. آن را بجوشانید سپس له کنید. شما همچنین می توانید آن را با آب کمی رقیق کنید.

آواکادو

آواکادو سرشار از چربی، ویتامین ای، فولات، پتاسیم و آهن است که برای سلامت کودک ضروری است. یک آواکادو پخته انتخاب کنید، آن را پوست بکنید و هسته اش را خارج سپس له کنید. این ماده احتیاجی به پختن ندارد.

هویج

هویج سرشار از ویتامین آ، سی و کلسیم است که برای رشد کودکان بالای ۶ ماه مناسب است. هویج تازه را پوست بکنید. ته آن را ببرید و آن را بجوشانید تا نرم شود، سپس با مخلوط کن له اش کنید. اگر احتیاجی بود به آن کمی آب داغ بیافزایید.

موز

این ماده سرشار از ویتامین و پتاسیم است که برای سلامت قلب ضروری است. پوره این ماده به آسانی آماده می شود. بنابراین زمانی که می خواهید سریع اسنکی آماده کنید، موز بهترین انتخاب است. کافی است آن را پوست بکنید و با چنگال له کنید

سلب مسئولیت مطالب و مقالات مجله شفا جنبه اطلاع رسانی و آموزش دارد. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شود و نباید مطالب را جایگزین مراجعه به پزشک کرد و برای استفاده از آنها لازم است با پزشک مربوطه مشورت کنید.