شفا مگ

فواید خیار برای سلامت پوست

خیار می تواند یکی از روش های آب رسانی به پوست باشد.قرار دادن خیار روی پوست باعث می شود پوست نرم و لطیف شود.خیار بافت های همبند را تقویت می کند.همچنین خیار منبع زیاد سیلیکا است.استفاده از خیار بر روی پوست می تواند به کاهش التهاب پوست کمک زیادی کند. در ادامه به فواید خیار برای آفتاب سوختگی،کاهش کک و مک، التهاب چشم بعد از گریه کردن،التهاب پوست می پردازیم. با مجله شفا همراه باشید.

فواید خیار برای سلامت پوست
  1. رفع آفتاب سوختگی
  2. کاهش کک و مک
  3. کاهش تورم چشم بعد از گریه
  4. فواید خیار برای تب و التهاب
  5. روشی برای پوستی شاداب و شفاف

فواید خیار برای رفع آفتاب سوختگی

گذراندن زمان زیاد در مقابل خورشید می تواند موجب اثرات دردناک آفتاب سوختگی شود، خصوصاً روی صورت که پوستش نازک تر و لطیف تر است. برای خنک کردن پوست پس از آفتاب سوختگی از خیار روی چشم ها و تمام صورتتان استفاده کنید. خیار یک منبع عالی از سیلیکا است.

این ماده سلامت بافت همبند را تقویت می کند. گذاشتن چند ورقه خیار روی چشم ها و صورت برای 5 تا 10 دقیقه به تسکین آفتاب سوختگی شما کمک می کند. استفاده از خیار روی چشم ها پس از جلسه برنزه کردن نیز ایده آل است، با این کار از پوستتان مراقبت کرده و به آن رطوبت بیشتری می دهید.

 فواید خیار برای کاهش کک و مک

خیار برای کاهش کک و مک نیز استفاده می شود. علاوه بر گذاشتن ورقه های نازک خیار روی چشم ، ماسک های صورت خیار که از خیار رنده شده درست می شوند نیز اگر برای 20 دقیقه روی پوست بمانند به طور طبیعی کک و مک ها را کم می کنند.

اگرچه ممکن است کمی نامتعارف به نظر برسد، اما زنان فرانسوی سال ها از آب خیار به عنوان روشی برای کم رنگ کردن کک و مک ها و لکه های روی پوست استفاده کرده اند.

 فواید خیار برای کاهش تورم چشم بعد از گریه

پس از گریه، پوست اطراف چشم های شما متورم شده و یک چهره قرمز پف کرده و کریه بر جا می گذارد. این پف کردگی با حلقه های سیاهی که بر اساس کم خوابی هستند فرق دارد. در اثر گریه ی زیاد، پوست اطراف چشم ها (از جمله پلک) ممکن است متورم شود، به طوری که چشم های شما دچار حساسیت، خارش و درد می شود.

گذاشتن خیار روی چشم ها می تواند به آرامی به از بین رفتن این پف کردگی و کاهش قرمزی آن کمک کند. خنکی تسکین دهنده ی خیار هم چنین ممکن است پس از یک استرس عاطفی احساس آرامش برای شما به همراه داشته باشد.


بیشتر بخوانید : برای حفظ سلامتی پوست چه باید کرد


فواید خیار برای تب و التهاب

خیار تنها برای یک روز آرامش بخش در کنار چشمه های آب گرم استفاده نمی شود. ورقه های نازک خیار به همراه خواب، دارو و مراقبت روزانه می توانند به رفع ناراحتی های شما در زمان بیماری کمک کنند.

قرار دادن خیار بر روی چشم می تواند به پایین آوردن تب های شدید و رفع التهابات ناشی از حساسیت های آزاردهنده کمک کند. همچنین اگر بر اثر استفاده طولانی مدت از لنز چشم های شما خشک شده و خارش دارند می توانید بر روی آن ها خیار بگذارید.

روشی برای داشتن پوستی شاداب و شفاف

  • ۵-۴ عدد برگ نعنا را خرد کنید.
  • خیار را پوست کنده و تخم های آنرا خارج کنید.
  • برگ های نعنا را به خیار اضافه کنید.
  • سفیده یک تخم مرغ را جداگانه هم بزنید و بعد به مخلوط خیار و نعنا اضافه کنید.
  • این ترکیب را به مدت ۲۰ دقیقه روی صورت خود بگذارید سپس با آب بشویید و با دستمال خشک کنید
سلب مسئولیت مطالب و مقالات مجله شفا جنبه اطلاع رسانی و آموزش دارد. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شود و نباید مطالب را جایگزین مراجعه به پزشک کرد و برای استفاده از آنها لازم است با پزشک مربوطه مشورت کنید.