شفا مگ

مواد غذایی مناسب برای افزایش وزن کودک

اگر می خواهید کودک افزایش وزن طبیعی داشته باشد، باید مواد غذایی های سالم را در رژیم غذایی کودک خود قرار دهید.بسیار مهم است مواد غذایی که باعث رشد و افزایش وزن کودک می شود در ترکیب غذایی کودک قرار گیرد تا ویتامین ها و مواد مغذی مورد نیاز برای افزایش وزن مورد را دریافت کند.در ادامه

مواد غذایی مناسب برای افزایش وزن کودک

شیر

شیر مادر برای تغذیه کودک عالی است. نوزادان و کودکان نوپا نیاز به چربی در رژیم غذایی خود دارند. شیر حتما وزن کودک را افزایش خواهد داد. اگر به کودک +1سال هر روز صبح،1 لیوان شیر بدهید چاق خواهد شد.

خامه و ماست

اگر کودک ماست میوه ای دوست دارد آن را با میوه ها مخلوط کرده و اسموتی درست کنید. خامه هم برای کودکان بالای 1سال صبحانه ای وزن افزاست.

موز

موز را میتوان به نوزادان پس از 6 ماهگی داد. سرشار از پتاسیم، و ویتامین C و B6 است. موز را پوره کرده پس از 8 ماهگی به کودک بدهید، میتوانید آنها را ساده یا با آبمیوه های شیری مخلوط کنید!

کره بادام زمینی

کره بادام زمینی یکی از مواد غذایی عالی برای افزایش وزن است. اگر کودک بیش از یک و نیم سال دارد، میتوانید 1قاشق چای خوری کره بادام زمینی بر روی نان مالیده و بدهید بخورد.

کره مغزها ، مغذی ترین غذای کودک

از جمله دلایلی که برای خریدن شیشه های کره بادام زمینی وجود دارد، درست کردن ساندویچ سریع صبحانه و یا میان وعده برای کیف مدرسه کودکان است. کره مغزها مانند کره بادام زمینی و کره بادام، منابع غنی از چربی های اشباع نشده و پروتئین ها هستند، که می تواند بزرگترین کمک را در مورد افزایش وزن به کودک شما بکند.


بیشتر بخوانید: مواد غذایی سالم برای کودکان


تخم مرغ

تخم مرغ را پس از 8 ماهگی به کودک تخم مرغ بدهید در ابتدا، فقط باید زرده بدهید. سفیده تخم مرغ را میتوان بعد از 1 سالگی بدهید. سفیده در برخی از کودکان ممکنست ایجاد آلرژی کند. سفیده تخم مرغ منبع عالی پروتئین و زرده سرشار از روی و ویتامین A، D، E و B12 هستند.

سیب زمینی

سیب زمینی را به نوزادان پس از 6 ماهگی بدهید. این ماده دارای فیبر و منبعی غنی از منیزیم، پتاسیم، ویتامین A، B6 و C است. به کودک به صورت پوره بدهید.

آوکادو

آووکادو را به کودک پس از 6 ماهگی بدهید. آوکادو غنی از فیبر و چربیهای سالم است. اگر برای اولین بار استفاده میکنید به صورت پوره استفاده شود، و پس از1سال، میتوانید آن را با آبمیوه های شیری مخلوط کنید.

میوه های گرمسیری برای تغذیه کودک

میوه ها و سبزیجات بخش عظیمی از رژیم غذای کودکان را تشکیل می دهند. اضافه کردن سبزیجات بخارپز و یا سرخ شده به وعده های غذای کودکان، جالب توجه آن ها خواهد بود. پاپایا، انبه، آناناس و دیگر میوه ها سرشار از قند طبیعی هستند، که مصرف آن ها به بدن انرژی زیادی را تزریق کرده و به افزایش وزن سالم در فرزند شما کمک خواهد کرد. سالاد میوه یا یک لیوان آب میوه های تازه برای رشد و سلامتی کودک نوپای شما می تواند بسیار مفید باشد.

به یاد داشته باشید،که غذا خوردن کودک شما، به تنهایی باعث افزایش وزن او نخواهد شد. اگر کودک شما بیمار بوده یا دچار سوء تغذیه است، پس بهتر است با یک دکتر که قادر خواهد بود یک برنامه رژیم غذایی سالم برای کودک شما تنظیم کند، مشورت کنید.

سلب مسئولیت مطالب و مقالات مجله شفا جنبه اطلاع رسانی و آموزش دارد. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شود و نباید مطالب را جایگزین مراجعه به پزشک کرد و برای استفاده از آنها لازم است با پزشک مربوطه مشورت کنید.