شفا مگ

ماسک برای پوست خسته و کدر

در بعضی مواقع حس می کنید صورتتان کدر و خسته است. احساس می کنید پوست خسته ای دارید و از شادابی افتاده است.انواع ماسک برای شادابی پوست صورت وجود دارد.ماسک هایی طبیعی برای پوست خسته و کدر،که می تواند خستگی را از پوست صورت شما حذف کند و پوست صورتتان را شاداب و سرحال کند. با مجله شفا همراه باشید تا با 4 ماسک خانگی برای رفع خستگی و رفع کدری صورت آشنا شوید.

ماسک برای پوست خسته و کدر
  1. ماسک خیار
  2. ماسک توت فرنگی و روغن بادام
  3. ماسک زرده تخم مرغ و عسل
  4. ماسک روغن زیتون وپرتقال

ماسک خیار برای رفع خستگی پوست صورت

این ماسک با تنظیم pH اپیدرم و رطوبت رسانی به پوست خستگی را از چهره می گیرد. برای تهیه این ماسک یک خیار را بشویید و با پوست ریز خرد کنید و در آب بریزید. اجازه دهید خیارها در یک ظرف چینی دربسته تا صبح در آب بماند. بعد آب را صاف و دستمالی را با آن نمناک کنید و روی تمام صورت جز دور چشم ها بزنید. این ماسک را می توانید تا 3 روز نگه دارید و استفاده کنید.

ماسک توت فرنگی و روغن بادام برای رفع خستگی پوست صورت

با ماسک توت فرنگی و روغن بادام می توانید صورت خود را درخشان کنید و خستگی را از پوست صورت از بین ببرید. برای تهیه توت فرنگی را له و با یک قاشق غذاخوری روغن بادام شیرین مخلوط کنید. روی صورت بزنید و 15 دقیقه به آن فرصت دهید و بعد با آب گرم بشویید. توت فرنگی مملو از ویتامین هایی است که برای پوست مفیدند و روغن بادام هم باعث لطافت پوست می شود.

ماسک زرده تخم مرغ و عسل برای رفع پوست کدر

این ماسک می تواند به راحتی سیاهی دور چشمان و پوست های لک شده را از بین ببرد.اگر دور چشمانتان سیاه شده و پوستتان لک آورده و تیره شده، ماسکی از زرده تخم مرغ و گردو و عسل تهیه کنید و 10 دقیقه روی پوستتان بگذارید.

ماسک روغن زیتون وپرتقال برای رفع خستگی پوست صورت

مرکبات و به ویژه پرتقال منبع غنی ویتامینC است. اگر صورت شما خسته است این ماسک می تواند به سرعت حس خستگی تان را رفع کند و شادابی را به پوستتان برگرداند.

سلب مسئولیت مطالب و مقالات مجله شفا جنبه اطلاع رسانی و آموزش دارد. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شود و نباید مطالب را جایگزین مراجعه به پزشک کرد و برای استفاده از آنها لازم است با پزشک مربوطه مشورت کنید.