شفا مگ

ماسک ورقه ای چیست؟

ماسک های ورقه ای از جنس پنبه یا شبه پنبه می باشد که به مواد سرم مانند آغشته می باشند.ماسک های ورقه ای از موثرترین روش های مراقبت پوست است.این ماسک ها ماسک های طبیعی نیستند و موارد کاربرد انها روشن کنندگی، رطوبت رسانی و تازه کردن پوست است و به نوبه خود انقلابی در رژیم زیبایی ایجاد کرده است.

ماسک ورقه ای چیست

 

محتویات ماسک های ورقه ای بیشتر مانند محتویات سرم هاست تا ماسک های معمولی. این ورقه ها از جنس پنبه و یا شبه پنبه ساخته شده اند که آغشته به مواد سرم مانند می باشد. این ماسک ها همانند ماسک های دیگر چرب و روغنی نیستند و نیاز به تمیز کاری ندارند و ترکیب آن ها تمیز و شیری است بیشتر شبیه ژل مایع رقیق.

ماسک های ورقه ای از قبل به شکلی طراحی شده و برش خورده اند که تمام پستی بلندی ها و خطوط صورت را می پوشانند، روی چشم و بینی و دهان باز می ماند.

چگونه ماسک های ورقه ای را استفاده کنیم؟

این ورقه ها را باید روی پوست پاک و تمیز قرار دهید و به مدت ۱۰ الی ۲۰ دقیقه روی پوست بماند. بهتر است هنگام استفاده دراز بکشید زیرا این ورقه ها نازک هستند و ممکن از روی صورت سر بخورند. با حالت خوابیده ماسک بهتر روی پوست را می پوشانند. در این ۲۰ دقیقه کاملا ریلکس باشید تا پوست بهتر تغذیه شود و در پایان احساس تازگی داشته باشید.

فواید ماسک های ورقه ای چیست؟

اگر این ماسک ها را به صورت هفتگی استفاده کنید پوست را مرطوب و براق می کند. شاید مصرف روزانه انها بهتر باشد اما به علت گران بودن نمی توان این کار را انجام داد. یکی از نکات منفی این ماسک ها این است که جوش ها را از بین نمی برد و چربی پوست را کم نمی کند.

ممکن است از دیگران تاثیرات مختلف این ماسک ها را شنیده باشید. اما در واقع ماسک های ورقه ای چین و چروک های سطحی پوست را که در اثر خشکی بوجود آمده اند از بین میبرند، التهابات را از بین میبرند، پوست های خسته راتازه می کنند و به پوست درخشندگی میدهند.

برای پوست های جوش دار بهتر است از ماسک های مناسب پوست های چرب استفاده کرد مانند ماسک خاک رس. البته با ترکیب ماسک ها نتیجه بهتری می گیرید. به عنوان مثال برای این که میزان رطوبت رسانی این ماسک ها را بالا ببرید میتوانید قبل از استفاده ابتدا صورت را لایه برداری کنید تا سلول های مرده پوست از بین بروند و جذب رطوبت بیشتر شود. یا این که ابتدا ماسک رس بزنید و پس از آن ماسک ورقه ای.

یکی دیگر از فواید این ماسک ها راحت بودن استفاده انها در هنگام سفر است. هم عمده جا گیر نیستند و هم این که نیازی به تمیز کاری ندارند حتی می توانید پس از استفاده صورت خود را نشوئید.

سلب مسئولیت مطالب و مقالات مجله شفا جنبه اطلاع رسانی و آموزش دارد. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شود و نباید مطالب را جایگزین مراجعه به پزشک کرد و برای استفاده از آنها لازم است با پزشک مربوطه مشورت کنید.