شفا مگ

ماسک سفیده تخم مرغ و لیمو روشن کننده پوست

مواد غذایی هایی هستند که می توانند خواص زیادی برای پوست داشته باشند. بعضی از این مواد غذایی می توانند به صورت ماسک از آنها برای رساندن خواص آن مواد غذایی به پوست استفاده کرد.از جمله این ماسک ها ، سفیده تخم مرغ و لیمو است که منافذ پوست را تنگ می کند و رنگ پوست را روشن تر می کند. این ماسک می تواند سلول های مرده را از بین ببرد و از ایجاد چین و چروک جلوگیری کند.

ماسک سفیده تخم مرغ و لیمو

 

طرز تهیه ماسک سفیده تخم مرغ و لیمو:

هرگونه کرم ، ضد آفتاب و مواد آرایشی را از روی پوست صورتتان پاک کنید و صورتتان را بشویید . هرچه پوست شما تمیزتر باشد این ماسک بهتر جذب پوستتان می شود . بنابراین بهتر است علاوه بر شستشو از یک محلول پاکننده هم استفاده کنید تا چربی ها و آلودگی ها بطور کامل پاک شوند.

  • سفیده تخم مرغ را از زرده آن جدا کنید .
  •  آب یک عدد لیمو را بگیرید و به آن اضافه کنید .
  • مخلوط سفیده تخم مرغ و لیمو را به مدت سه دقیقه بهم بزنید تا این ماده ها کاملا” باهم مخلوط شوند . برای نتیجه بهتر از یک چنگال و یا همزن برقی استفاده کنید.
  • این مخلوط را با کمک انگشتانتان به همه نقاط صورتتان بمالید اما از تماس این محلول با چشمها و دهانتان جلوگیری کنید . اجازه بدهید این ماسک حدود ۳۰ دقیقه روی صورتتان بماند.
  • سپس آن را آب گرم بشویید.

هشدار :اگر به خوردن تخم مرغ حساسیت دارید ممکن است به استفاده موضعی از آن هم حساسیت داشته باشید بنابراین قبل از استفاده از این ماسک حتما” با پزشک خود مشورت کنید.

قبل از نصف کردن لیمو و گرفتن آب آن ، لیمو را با کف دست روی یک میز بغلتانید و یا آن را به مدت۳۰ ثانیه داخل مایکروفر بگذارید تا گرفتن آب آن راحت تر شود.

سلب مسئولیت مطالب و مقالات مجله شفا جنبه اطلاع رسانی و آموزش دارد. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شود و نباید مطالب را جایگزین مراجعه به پزشک کرد و برای استفاده از آنها لازم است با پزشک مربوطه مشورت کنید.