مجله شفا

بازداشت ۲ پزشک به دلیل جراحی زیبایی غیرمجاز

تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۱۱/۰۱
جراحی زیبایی غیر مجاز
معاون پلیس نظارت بر اماکن عمومی پایتخت از بازداشت ۲ پزشک عمومی خبر داد که بدون داشتن پروانه تخصصی، به صورت غیرمجاز جراحی زیبایی در مطب انجام می‌دادند.

به گزارش مجله شفا به نقل از باشگاه خبرنگاران پویا؛ سرهنگ نادر مرادی با اعلام خبر پلمب یک مطب پزشکی، درباره جزئیات این خبر اظهار کرد: اواخر ماه گذشته خانمی جوان با مراجعه به پلیس امنیت عمومی عنوان کرد که برای دریافت خدمات درمانی به مطب جراحی زیبایی در شرق تهران مراجعه کرده اما متوجه شده پزشکان این مطب فاقد پروانه تخصصی جراحی بوده، از ادامه مراحل درمانی خود منصرف شده و پلیس را باخبر کرد.

معاون پلیس نظارت بر اماکن عمومی پایتخت افزود: بررسی موضوع در دستور کار مأموران معاونت پلیس نظارت بر اماکن عمومی پایتخت قرار گرفت که در ادامه تحقیقات پلیسی، پرونده مشابهی دیگری توسط اداره بهداشت و درمان به این معاونت ارجاع شد.

وی تصریح کرد: روز گذشته بازدید مشترکی به همراه کارشناسان اداره بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی ایران از این مطب انجام گرفت که مشخص شد هر دو پزشک این مرکز درمانی دارای پروانه طبابت عمومی بوده و بدون داشتن پروانه تخصصی به صورت غیرمجاز با اخذ مبالغ هنگفت از بیماران خود، جراحی زیبایی لیپوماتیک و لیپوساکشن (خارج کردن چربی های اضافه از بدن) انجام می دهند.

این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: صبح روز نهم دی ماه هر دو پزشک عمومی دستگیر، این مطب توسط مأموران معاونت نظارت بر اماکن عمومی پلیس پایتخت پلمب و دستگاه و ادوات غیرمجاز جراحی نیز توسط کارشناسان شبکه بهداشت و درمان توقیف شد.

مرادی، با اشاره به شناسایی دو نفر از شکات این پرونده، گفت: متهمان پرونده برای سیر مراحل قانونی به دادسرا معرفی شدند.

معاون پلیس نظارت بر اماکن عمومی پایتخت با بیان اینکه این نوع جراحی در علم پزشکی از جمله جراحی های خطرناک و با ریسک بالا بوده و در صورت نداشتن تخصص لازم ممکن است منجر به مرگ بیمار شود، از شهروندان خواست به مراکز درمانی و بهداشتی معتبر مراجعه کنند و در صورت مشاهده هرگونه تخلف، مراتب را سریعاً به پلیس 110 اعلام کنند.

سلب مسئولیت مطالب و مقالات مجله شفا جنبه اطلاع رسانی و آموزش دارد. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شود و نباید مطالب را جایگزین مراجعه به پزشک کرد و برای استفاده از آنها لازم است با پزشک مربوطه مشورت کنید.