مجله شفا

لختگی خون در 30 دریافت کننده واکسن آسترازنکا

تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۱/۱۴
لختگی خون در 30 دریافت کننده واکسن آسترازنکا
واکسن کرونای آسترازنکا در کشور انگلیس پس از 18 میلیون نفری که از این واکسن تزریق کرده اند به گزارش آژانس دارویی انگلیس 30 مورد لختگی خون گزارش شده است.

به گزارش مجله شفا به نقل از ایسنا: آژانس دارویی انگلیس روز گذشته (جمعه) اعلام کرد: در بین بیش از ۱۸ میلیون نفری که واکسن کروناویروس آسترازنکا را تزریق کرده اند، ۳۰ مورد لختگی خون گزارش شده است.

تا ۲۴ ماه مارس، ۲۲ مورد ترومبوز سینوس وریدی مغزی (CVST) و هشت مورد دیگر ترومبوز با پلاکت پایین گزارش شده است.

به رغم آنکه شماری از داوطلبان پس از تزریق این واکسن جان خود را از دست داده اند، آژانس تنظیم مقررات دارویی و مراقبت های بهداشتی (MHRA) این کشور همچنان مدعیست که به دلیل کم بودن موارد لختگی خون در تعداد جمعیت واکسینه شده، فوائد واکسیناسیون در برابر بیماری کووید-۱۹ بر خطرات ناشی از آن برتری دارد و از مردم می خواهد که از تزریق واکسن صرف نظر نکنند.

به گزارش مجله شفا به نقل از مدیکال اکسپرس، هلند آخرین کشور اروپایی است که تزریق واکسن آسترازنکا را محدود کرده و روز گذشته تزریق واکسن کروناویروس آسترازنکا را برای افراد زیر ۶۰ سال به دلیل نگرانی از ارتباط احتمالی آن با بروز لختگی خون متوقف کرد. پیشتر آلمان نیز تصمیم مشابهی را اتخاذ کرده بود.

سلب مسئولیت مطالب و مقالات مجله شفا جنبه اطلاع رسانی و آموزش دارد. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شود و نباید مطالب را جایگزین مراجعه به پزشک کرد و برای استفاده از آنها لازم است با پزشک مربوطه مشورت کنید.