مجله شفا

افزایش فوتی ها با شروع موج چهارم کرونا در ایران

تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۱/۱۴
 افزایش فوتی ها با شروع موج چهارم کرونا در ایران
با افزایش موارد بیماری کرونا در کشور و ورود ایران به موج چهارم کرونا، در هفته های آینده روند موارد سرپایی، بستری و مرگ و میر در کشور صعودی خواهد شد.

معاون کل وزارت بهداشت با اشاره به افزایش موارد بیماری کرونا در کشور، گفت: قطعا وارد موج چهارم کرونا شده ایم و در چند هفته آینده روند موارد سرپایی، بستری و مرگ و میر ناشی از بیماری در کشور صعودی خواهد شد.

به گزارش مجله شفا به نقل از ایسنا: دکتر ایرج حریرچی درباره احتمال بروز موج چهارم کرونا در کشور، گفت: ما قطعا وارد موج چهارم کرونا شده ایم، در چند هفته آینده روند موارد سرپایی، بستری و مرگ و میر ما صعودی خواهد شد. ما با توجه به افزایش بیماران سرپایی و بستری فعلا پیش بینی می کنیم تا حدود ۴ هفته آینده روند رو به صعودی بویژه در مرگ و میر کرونا داشته باشیم. 

وی افزود: تنها یک راه حل مقابل ما است که آن هم رعایت دستورالعمل ها است. مواجهه با دیگران  در دورهمی، رستوران، اداره و... باید کنترل شود و ما باید حساب کنیم نسبت به شرایط عادی چقدر کمتر با دیگران در تماس هستیم. وظیفه داریم این تماس را کاهش داده و از ماسک استفاده کنیم و اصول بهداشتی را رعایت کنیم.

وی گفت: اگر مردم بتوانند از ۲ ماسک متفاوت استفاده کنند بهتر است، اما حتی داشتن یک ماسک هم خیلی خوب است و اصل اساسی رعایت فاصله حدود دو متری با سایرین است. 

حریرچی که در یک برنامه تلویزیونی صحبت می کرد، تاکید کرد: کسانی که تاکنون نکات بهداشتی و توصیه ها را رعایت کردند یعنی خانواده ها، شهرها و گروه ها اکنون بیشتر در معرض آسیب هستند؛ زیرا دیگران به دلیل عدم رعایت مبتلا شدند، زجر کشیدند و کشته دادند و تا حدودی ایمنی پیدا کردند؛ در حالی که کسانی که خوب رعایت کردند نباید فکر کنند که ۱۳ ماه رعایت کردند حالا می توانند برای مدتی هم رعایت نکنند؛ چراکه مبتلا می شوند و فوت می کنند.

سلب مسئولیت مطالب و مقالات مجله شفا جنبه اطلاع رسانی و آموزش دارد. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شود و نباید مطالب را جایگزین مراجعه به پزشک کرد و برای استفاده از آنها لازم است با پزشک مربوطه مشورت کنید.