مجله شفا

داروهای پسوریازیس خطر جدی کرونا را افزایش نمی دهد

تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۸/۰۷
داروهای پسوریازیس خطر جدی کرونا را افزایش نمی دهد
محققان در انگلستان بر اساس اولین تجزیه و تحلیل ثبت جهانی بیماران کرونا ویروس که دارای بیماری پوستی هستند، خبرهای اطمینان بخشی را برای افراد مبتلا به پسوریازیس ارائه می دهند.

 به گزارش مجله شفا به نقل از وب سایت healthday : محققان انگلیسی با توجه به تجزیه و تحلیل هایی که بر روی بیماران مبتلا به کرونا ویروس با سابقه پسوریازیس ، خبر های اطمینان بخشی درباره مصرف دارو توسط مبتلایان به پسوریازیس را مطرح کردند.

موارد متوسط تا شدید پسوریازیس با داروهای سرکوب کننده سیستم ایمنی درمان می شوند. این تجزیه و تحلیل از ثبت بین المللی نشان داد که بیش از 90 درصد بیماران پسوریازیس از عفونت با ویروس کرونا زنده می مانند.

بر اساس یک خبر منتشر شده از موسسه تحقیقات ملی بهداشت انگلستان، تحقیق برای ایجاد چگونگی تاثیر پسوریازیس و داروهای مورد استفده در درمان آن بر شدت ویروس کرونا ایجاد شد.

پسوریازیس نوعی بیماری پوستی است که گمان می رود مربوط به یک مشکل سیستم ایمنی بدن باشد. این بیماری باعث ایجاد لکه های قرمز و پلاک های پوسته ای پوست که با پوسته های نقره پوشانده شده اند می شود.

این یافته ها اخیرا در مجله آلرژی و ایمنی شناسی بالینی به صورت آنلاین منتشر شده است.

در این مطالعه محققان 374 مورد از 25 کشور را که در آنها بیماران پسوریازیس مبتلا به کرونا ویروس در مارس و ژوئیه سال 2020 شده اند. حدود 93 درصد به طور کامل از کویید 19 بهبود یافتند، 21 درصد در بیمارستان بستری شدند و 2 درصد نیز فوت کردند.

سلب مسئولیت مطالب و مقالات مجله شفا جنبه اطلاع رسانی و آموزش دارد. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شود و نباید مطالب را جایگزین مراجعه به پزشک کرد و برای استفاده از آنها لازم است با پزشک مربوطه مشورت کنید.