مجله شفا

خرید واکسن آنفولانزا از اواخر شهریور فقط با کارت ملی

تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۶/۱۴
واکسن آنفولانزا
واکسن آنفولانزا با توجه به گفته های مدیرکل دارو تا اواخر شهریور توزیع خواهد شد و افراد می توانند با ارائه کارت ملی خود واکسن آنفولانزا را تهیه کنند.

به گزارش مجله شفا به نقل از ایسنا: دکتر سید حیدر محمدی درباره وضعیت توزیع واکسن آنفلوآنزا، گفت: تا قبل از پایان شهریور ماه توزیع واکسن آنفلوآنزا را انجام می دهیم. تلاش مان این است که تا پایان شهریور ماه بخش اعظمی از واکسن ها را وارد کنیم و توزیع آن ها را انجام دهیم.

وی با بیان اینکه بخشی از واکسن های آنفلوآنزا به کشور وارد شده است، افزود: قصد داریم تا میزان واکسن هایی که به کشور وارد می شوند، افزایش یاید تا توزیع آن ها را انجام دهیم. واردات واکسن آنفلوآنزا بیشتر از کشورهای فرانسه، هلند، روسیه و... است.

محمدی تاکید کرد: تزریق واکسن آنفلوآنزا تنها برای گروه های پرخطر جهت پیشگیری از ابتلای به آنفلوآنزا توصیه می شود اما برای سایر مردم صرفا نوعی هزینه اضافه است.

وی با بیان اینکه هنوز قیمت تمام شده واکسن آنفولانزا برای مردم مشخص نیست، درباره نحوه عرضه واکسن آنفلوآنزا به مردم، گفت: توزیع و عرضه واکسن آنفلوآنزا مانند سال های گذشته نیست و در عین حال اینطور هم نخواهد بود که مردم برای تهیه آن نیاز به نام نویسی داشته باشند. بلکه هر فرد به داروخانه مراجعه می کند و با ارائه کارت ملی و ثبت کد ملی می تواند واکسن را تهیه کند. علت این اقدام نیز آن است که هر فرد بتواند یک واکسن تهیه کند و در نتیجه هر فرد نمی تواند بیش از یک واکسن تهیه کند.

 

سلب مسئولیت مطالب و مقالات مجله شفا جنبه اطلاع رسانی و آموزش دارد. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شود و نباید مطالب را جایگزین مراجعه به پزشک کرد و برای استفاده از آنها لازم است با پزشک مربوطه مشورت کنید.