مجله شفا

عملکرد بیمه سلامت درتامین نیازهای درمانی

تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۶/۰۳
عملکرد بیمه سلامت درتامین نیازهای درمانی
بیمه سلامت در شرایط کنونی عملکرد خوبی داشته و در راستای تامین نیازهای درمانی و ارائه خدمات برای افرادی که کم درآمد هستند قابل توجه و مطلوب بوده است

به گزارش مجله شفا به نقل از خبرگزاری مهر: فاطمه محمدبیگی نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی و عضو هیئت رئیسه کمیسیون بهداشت مجلس پیش از ظهر یکشنبه در نشست با قاسم بهرامی مدیرکل بیمه سلامت استان قزوین ضمن عرض تبریک به مناسبت روز پزشک و فرا رسیدن هفته دولت اظهار کرد: در ارائه خدمات به مردم شاهد تدبیر و درایت مطلوبی از مدیریت بیمه سلامت هستیم و این رویکرد باید تداوم یابد

وی تصریح کرد: در راستای صیانت از حقوق مردم، بیمه سلامت بین دستگاه های اجرایی، عملکرد خوبی دار و اقدامات مطلوب آن در هفته بیمه سلامت به مردم کم درآمد به ویژه در دوران کرونا جای تقدیر دارد.

نماینده قزوین در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: سازمان بیمه سلامت از نهادهایی است که در مسیر محرومیت زدایی نقش مهمی داشته و همواره تلاش کرده تا سطح دسترسی مردم به خدمات سلامت کیفی مهیا باشد و این مطالبه جدی مردم را بخوبی پاسخ داده است.

وی افزود: در راستای کاهش هزینه های درمان توصیه می شود تا عمده هزینه های بیمه سلامت در بخش پیشگیری از بیماری ها و در بخش زایمان به رشد کودک و مراقبت از مادر مصرف شود.

قاسم بهرامی مدیرکل بیمه سلامت استان قزوین نیز در این نشست گزارشی از اقدامات بیمه سلامت ارائه کرد و اظهار داشت: در راستای کاهش هزینه های سازمانی و ارتقا سطح کیفی خدمات و حذف تدریجی نسخه های کاغذی دفترچه های بیمه سلامت، طرح نسخه نویسی الکترونیک در استان به مرحله اجرا در آمده و تاکنون ۱۹۳ پزشک و ۱۱۰ داروخانه به نرم افزار نسخه نویسی الکترونیک متصل شده اند.

وی افزود: در حال حاضر مجموعاً ۳۶۹ مؤسسه درمانی طرف قرارداد به نرم افزار نسخه نویسی الکترونیک مجهز هستند و در این زمینه در ردیف استان های برتر در کشور هستیم.

بهرامی یادآور شد: طرح تحول نظام سلامت از کارهای مؤثری بود که آغاز شد اما به منابع مالی جدید و تخصیص منابع پایدار و حمایت همه جانبه نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیاز دارد تا عملیاتی شود.

بهرامی گفت: در حال حاضر در پرداخت مطالبات مؤسسات درمانی طرف قرارداد به روز هستیم و وضعیت سازمان از نظر بدهی از یک ثبات منطقی برخوردار است.

سلب مسئولیت مطالب و مقالات مجله شفا جنبه اطلاع رسانی و آموزش دارد. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شود و نباید مطالب را جایگزین مراجعه به پزشک کرد و برای استفاده از آنها لازم است با پزشک مربوطه مشورت کنید.