مجله شفا

اسپری دهانی که مانع از نفوذ کرونا به ریه می شود

اسپری دهانی که مانع از نفوذ کرونا به ریه می شود
محققان کشور اسپانیا موفق به ساخت اسپری دهانی برای جلوگیری از ورود و گسترش ویروس کرونا شده اند که با مصرف اسپری در دهان مانع از نفوذ ویروس کرونا می شود.

به گفته مرکز تحقیقات اسپانیا، این کشور موفق به ساخت اسپری شده اند که پس از مصرف آن در دهان می تواند از انتقال ویروس کرونا در محیط به سرعت جلوگیری کند.

یکی از محققان این کشور افزود: در حال حاضر انتقال این بیماری بیشتر از طریق دهان و بینی می باشد که با استفاده از این اسپری به دهان باعث ایجاد یک مانع برای نفوذ ویروس کرونا و در نتیجه بی اثر شدن آن می شود.

همچنین افزود: حتی در صورتی که ویروس در محیط پخش شده باشد این اسپری می تواند باعث ناتوانی آن در انتقال به ریه های افراد شود. در نتیجه عملکرد این اسپری، ویروس نمی تواند وارد بدن شود و در پی آن از شدت شیوع بیماری در جامعه کاسته می شود.

مرکز تحقیقات علمی اسپانیا در حال تحقیقات تکمیلی درباره این اسپری است. این مرکز تاکید دارد اگر این اسپری بتواند با موفقیت مانع از انتقال ویروس به بدن شود، می توان از آن برای مقابله با شیوع سایر ویروس ها استفاده کرد، زیرا مکانیسم انتقال ویروس ها میان انسان ها تقریبا به یک صورت عمل می کند.

متخصصان می گویند پس از اطمینان از عملکرد این اسپری در مقابل شیوع ویروس کرونا، می توان در مقابل سایر ویروس ها و نیز سایر همه گیری هایی که در آینده رخ خواهد داد از آن بهره گرفت.

اسپانیا جزو کشور هایی بود که در موج نخست شیوع ویروس کرونا در قاره سبز بیشترین آسیب را دید. تاکنون ۲۸۹ هزار نفر در این کشور به ویروس کرونا مبتلا شده اند. از این میان، بیش از ۲۸ هزار نفر جان خود را از دست داده اند.

سلب مسئولیت مطالب و مقالات مجله شفا جنبه اطلاع رسانی و آموزش دارد. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شود و نباید مطالب را جایگزین مراجعه به پزشک کرد و برای استفاده از آنها لازم است با پزشک مربوطه مشورت کنید.