مجله شفا

ترشی مرگ و میر ناشی از کرونا را کاهش می دهد

تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۴/۳۱
ترشی مرگ و میر ناشی از کرونا را کاهش می دهد
بر اساس تحقیقات محققان اروپایی مصرف ترشی در رژیم غذایی سنتی برخی از کشور ها می تواند یکی از دلایل کاهش آمار مرگ و میر آنها در برابر ویروس کرونا باشد.

برخی از محققان اروپایی تاثیر رژیم های غذایی مختلف را بر میزان مرگ و میر در کشور های مختلف اروپایی مورد بررسی قرار داند و دریافتند که در کشورهایی که ترشی مصرف می کنند میزان مرگ و میر در مبتلایان به کرونا ویروس کمتر است.

این تحقیقات نشان از تغییرات چشمگیر در میکروبیوم ایجاد شده به دلیل زندگی مدرن و کاهش مصرف ترشی در گسترش و یا شدت بیماری ها می باشد.

از زمان شروع ویروس کرونا در سراسر جهان، تنوع جغرافیایی در مرگ و میر افراد مبتلا به کرونا ویروس شاهد تفاوت هایی بودیم.در بخری از کشورهای اروپایی مانند ایتالیا، فرانسه و اگلستان میزان مرگ و میر در با سایر کشورهای شامل اروپا بسیار بالا بود. البته این اختلاف در تمام کشورهای جهان نیز دیده می شود.

تغذیه یکی از مواردی بود که محققان اروپایی به آن پرداختند و متوجه شدند که علاوه بر ساختار سنی،مشکلات درمانی، نوع اشتغال و شرایط مسکن ، تغذیه نقش مهمی در مرگ و میر مبتلایان به کرونا داشته است.

بسیاری از مواد غذایی خواص آنتی اکسیدانی دارند و توصیه می شود این مواد غذایی به دلیل کاهش شدت بیماری کووید 19 مصرف شوند. روند  تخمیر باعث افزایش فعالیت آنتی اکسیدانی محصولات غذایی از جمله شیر، میوه، سبزی ها و گوشت می شود.

محققان اعلام کردند که از بین تمام متغیر های موردبررسی، فقط سبزی های تخمیر شده تاثیر معنی داری بر میزان مرگ ومیر کشور ها دارند.مصرف روزانه هر گرم از این مواد خطر مرگ ومیر بیماری کووید-۱۹ را تا ۳۵.۴ درصد کاهش می دهد.

محققان خاطرنشان کردند که اگرچه این مطالعه تنها نشان دهنده نقش رژیم غذایی در بیماری کووید-۱۹ است، بااین حال، این فرضیه قطعه دیگری است که نشان می دهد غذا های سنتی تخمیر شده ممکن است در جلوگیری از شدت بیماری در سطح کشوری نقش داشته باشد.

محققان اظهار کردند که این تحقیق به رژیم غذایی کشور های اروپایی محدودشده است و استفاده از این فرضیه در مناطق دیگر جهان که از سبزی های تخمیری استفاده می کنند و بررسی میزان مرگ ومیر ناشی از این بیماری مهم خواهد بود.

به عنوان مثال، در آسیا میزان مرگ ومیر بسیار پایین است و به نظر می رسد این همه گیری تحت کنترل است. این مورد در افریقا نیز صادق است.

محقق این تحقیق افزود: استفاده از داده های مصرف مواد غذایی از چنین کشور هایی برای انجام مطالعات نهایی همه گیری برای تایید یافته های کنونی بسیار ارزشمند خواهد بود.

این گروه نتیجه گرفتند، اگر این فرضیه ثابت شود، تایید می شود که کووید-۱۹ اولین بیماری همه گیر عفونی است که عملکرد های بیولوژیکی آن با از بین رفتن طبیعت همراه شده است.

وقتی زندگی مدرن منجر به خوردن غذا های تخمیر شده کمتر می شود، میکروبیوم به شدت تغییر می یابد درنتیجه گسترش یا شدیدتر شدن بیماری تسهیل می شود.

سلب مسئولیت مطالب و مقالات مجله شفا جنبه اطلاع رسانی و آموزش دارد. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شود و نباید مطالب را جایگزین مراجعه به پزشک کرد و برای استفاده از آنها لازم است با پزشک مربوطه مشورت کنید.