مجله شفا

واکسن کرونا ساخت روسیه به زودی تولید می شود

تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۴/۳۱
واکسن کرونا ساخت روسیه به زودی تولید می شود
روسیه تولید 200 میلیون واکسن ویروس کرونا تا آخر سال جاری، در صورت موفقیت آزمایش بالینی مرحله سوم که در روسیه ، امارات و ترکیه انجام می شود خبر داد.

رئیس صندوق ثروت ملی روسیه اظهار داشت که مرحله اول آزمایش بالینی واکسن ویروس کرونا به پایان رسیده و مرحله دوم آن نیز حدودا تا 13 مرداد به نتیجه می رسد. مرحله سوم و نهایی آزمایش بالینی این واکسن در کشور روسیه و عمارات عربی و ترکیه انجام می شود. پس از پایان مرحله سوم آزمایش بالینی تولید انبوه واکسن آغاز می شود.

همچنین افزود: انتظار دارد که شرکای این کشور در طرف تحقیق و تولید واکسن کووید 19 از 11 شهریور تا 9 مهر ماه مجوز استفاده از این واکسن را صادر کنند و پس از صدور مجوز در روسیه و کشورهای شریک مسکو طرح تولید آغاز می شود.

تولید این واکسن که بر اساس پیش بینی های آنها 200 نمونه می باشد قرار است 30 میلیون آن در خاک روسیه تولید شود.

علاوه بر رئیس صندوق ملی روسیه ، معاون اول وزیر دفعا روسیه نیز اعلام کرد: کارشناسان نظامی و دانشمندان ارزیابی نهایی از نتایج آزمایش واکسن جدید ضد کرونا را انام داده اند. همه داوطلبان در این ازمایش در سلامت کامل هستند و ایمنی لازم را برای مواجه با ویروس را بدست آوردند و به همین خاطر می توان گفت که نخستین واکسن واکسن ضد کرونا در روسیه آماده شده است.

همچنین وزیر بهداشت روسیه اعلام کرد که واکسن کرونا ساخت این کشور برای پیشگیری از ابتلای مردم به ویروس کرونا به زودی ثبت می شود تا به صورت رسمی در اختیار عموم قرار بگیرد.

میخاییل موراشکو در جمع خبرناگاران گفت: ثبت نخستین واکسن کرونا تولید شده در روسیه در ماه اوت میلادی انجام می شود.

وزیر بهداشت اعلام کرد که مرحله سوم تحقیقات درباره واکسن کرونا به موازات شروع تولید انبوه آن آعغاز شود و در همین حال جمع آوری اطلاعات در مورد تاثیر واکسن ادامه خواهد داشت.

سلب مسئولیت مطالب و مقالات مجله شفا جنبه اطلاع رسانی و آموزش دارد. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شود و نباید مطالب را جایگزین مراجعه به پزشک کرد و برای استفاده از آنها لازم است با پزشک مربوطه مشورت کنید.