مجله شفا

واکسن کرونا مورد علاقه سازمان بهداشت جهانی

واکسن کرونا
طبق گفته محققان، سازمان بهداشت جهانی به واکسن ضد کرونا ساخت کشور روسیه علاقه مند است که این واکسن در مرحله تست بالینی قرار دارد و منتظر نتیجه آن می باشد.

واکسنی که روسیه ساخته است به گفته مرکز میکروبیولوژی ملی روسیه پادتن بدست آمده از تزریق واکسن کرونا حدود دو سال یا حتی بیشتر در بدن حفظ خواهد شد.

واکسیناسیون دو بار انجام می شود و ضمن اینکه همان ژن روی ناقلین مختلف تزریق می شود و این امر باعث می شود که ایمنی محافظتی بدن حفظ شود و مدت زمان زیادی در بدن باقی بماند.

به گفته گینتس بورگ این واکسن به احتمال زیاد تضمین می کند شخصی که این واکسن تقویت کننده را دریافت کرده حداقل برای مدت دو سال از احتمال ابتلا به ویروس کرونا محافظت شود و احتمالا این مصونیت برای یک دوره طولانی تر نیز حفظ شود. این واکسن که در مرحله آزمایشات بالینی می باشد بعد از موفقیت آمیز بودن آن از اوایل پاییز تولید انبوه آن آغاز می شود.

به گزارش مجله شفا به نقل از تسنیم ، "سومیا اس وامیناتان" محقق ارشد سازمان بهداشت جهانی در گفت وگو با خبرگزاری «نووستی»، اعلام کرد که این سازمان به واکسن تولید شده در روسیه علیه عفونت ویروس کرونا علاقه مند بوده و همچنان منتظر نتیجه آزمایشات بالینی است.

به گفته این کارشناس، سازمان بهداشت جهانی از آزمایشات داروی ضد ویروس کرونا در روسیه مطلع بوده و امیدوار است که نتایج آنها رضایت بخش باشد.

وی در عین حال افزود: «در این سازمان تست های همبستگی برای تولیدکنندگان واکسن کرونا وجود دارد و مقامات آن امیدوارند که دانشمندان روسی برای همکاری در این زمینه موافقت کنند.»

لازم به یادآوری است، در حال حاضر، فدراسیون روسیه در تست های همبستگی داروهای پزشکی برای بیماری کووید-19 که توسط سازمان بهداشت جهانی انجام می شود، مشارکت ندارد. کشورهای ایالات متحده، انگلیس، چین و فرانسه نیز به این برنامه نپیوسته ا ند.

پیش از این، مؤسسه تحقیقاتی-پزشکی "وکتور" روسیه از تولید سه نمونه اولیه واکسن برای عفونت ویروس کرونا توسط محققان این مرکز خبر داده که با موفقیت در حال پشت سر گذاشتن مراحل مختلف آزمایشات است.

علاوه بر این، واکسنی هم توسط مرکز تحقیقات ملی "گامالی" و وزارت دفاع فدراسیون روسیه تولید شده که در حال حاضر مرحله آزمایش بالینی را می گذراند . روز گذشته (یکشنبه)، وزارت دفاع از وضعیت جسمانی داوطلبانی که در آزمایش واکسن علیه ویروس کرونا شرکت کرده اند، گزارشی داده و ابراز اطمینان کرد که بعد از گذشت دو هفته، تمامی این افراد در سلامتی به سر برده و تزریق واکسن هیچ عارضه جانبی جدی در آنها به وجود نیاورده است.

سلب مسئولیت مطالب و مقالات مجله شفا جنبه اطلاع رسانی و آموزش دارد. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شود و نباید مطالب را جایگزین مراجعه به پزشک کرد و برای استفاده از آنها لازم است با پزشک مربوطه مشورت کنید.