مجله شفا

کرونا در کرمانشاه در حال صعود است

تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۴/۰۲
کرونا در کرمانشاه در حال صعود است
طبق گفته های رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، تعداد مبتلایان و بستری های در استان کرمانشاه در حال صعود است و شرایط خوبی از چند هفته گذشته وجود ندارد.

به گزارش مجله شفا به نقل از خبرگزاری فارس از کمانشاه، محمودرضا مرادی امروز در جلسه ستاد دانشگاهی مدیریت کرونا، اظهار داشت: ظرف چند هفته گذشته تعداد بیماران مبتلا و بستری در استان سیر صعودی داشته و به سمت قله پیش می رود که این شرایط وضعیت خوبی را نشان نمی دهد.

وی ادامه داد: با توجه پیش بینی اساتید اپیدمیولوژی و تجربیات استان های دیگر، احتمال می رود این روند حداقل تا دو هفته دیگر ادامه داشته باشد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه افزود: نکته مهمی که در وضعیت فعلی می توان به آن اشاره کرد همدلی در استان است؛ این همدلی هم در  درون دانشگاه و هم در ستاد مدیریت و مقابله با کرونا استان مشهود است.

مرادی گفت: هنوز در اواسط کار هستیم و بیماری در حال اوج گرفتن است، مدیریت بیماری به رفتار مردم و مسؤولان بستگی دارد و باید کاری کنیم که با کمترین هزینه این بحران را پشت سر بگذاریم.

معاون سیاسی امنیتی استاندار کرمانشاه هم در این نشست گفت: در کشور انتظاری که از کرمانشاه می رود انتظاری بالایی است که به دلیل تجربیات موفق این استان در پشت سر گذاشتن بحران هایی مثل زلزله و سیل بوده است.

محمد ابراهیم الهی تبار تصریح کرد: همانطور که در بحران های قبلی همه دستگاه ها، به خصوص  بیمارستان های غیردانشگاهی پای کار بوده اند، در این شرایط نیز انتظار می رود به دانشگاه علوم پزشکی کمک کنند تا بتوانیم از این بحران خارج شویم.

وی ادامه داد: این وظیفه ماست که در شرایط کنون که تعداد زیادی از مردم دچار بیماری شده اند کاری کنیم که مردم از نظر درمان به زحمت نیفتند.

الهی تبار در پایان تاکید کرد: باید برنامه ریزی ما به گونه ای باشد تا با ایجاد یک ظرفیت مناسب، پیک احتمالی یک ماه آینده را با حداقل هزینه پشت سر بگذاریم.

سلب مسئولیت مطالب و مقالات مجله شفا جنبه اطلاع رسانی و آموزش دارد. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شود و نباید مطالب را جایگزین مراجعه به پزشک کرد و برای استفاده از آنها لازم است با پزشک مربوطه مشورت کنید.