مجله شفا

خدمات دندانپزشکی تحت پوشش بیمه قرار میگیرد

تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۲/۰۶
خدمات دندانپزشکی تحت پوشش بیمه قرار میگیرد
رضوی دبیر شورای عالی بیمه اعلام کرد که در تلاش هستیم تا پاییز امسال تعرفه های دندانپزشکی را اعلام کنیم تا در سال آینده تعرفه ها تحت پوشش بیمه قرار بگیرد.

به گزارش درمانسرا به نقل از خبرگزاری جوان : سجاد رضوی، دبیر شورای عالی بیمه با اشاره به بالا بودن پرداختی از جیب مردم در حوزه دندانپزشکی اظهار کرد: بخش عمده پرداختی از جیب در حوزه درمان، مربوط دندانپزشکی است و متاسفانه مردم به دلیل بالا بودن تعرفه های در مواردی از مراجعه به دندانپزشک یا پیگیری درمان مشکلات دهان و دندان خود پشیمان می شوند.

وی ادامه داد: البته پرداختی از جیب در حوزه دندانپزشکی تنها در ایران بالا نیست و در سراسر دنیا خدمات دندانپزشکی تعرفه بالایی دارد.

رضوی درباره زمان تعیین تعرفه های دندانپزشکی گفت: تلاش می کنیم تا پایان پاییز امسال، تعرفه های دندانپزشکی را اعلام کنیم تا سال آینده تعرفه ها تحت پوشش بیمه قرار گیرد.

دبیر شورای عالی بیمه درباره دریافتی های نامتعارف در برخی مراکز دندانپزشکی گفت: درست است که تعرفه های دندانپزشکی مصوب نشده اما این تعرفه ها میزان حداقل و حداکثری دارند و اگر دریافتی دندانپزشکی ها بیش از حد متعارف باشد، مردم می توانند موضوع را با اداره های نظارت بر درمان دانشگاه های علوم پزشکی یا سامانه ۱۹۰ وزارت بهداشت در میان بگذارند تا به آنها رسیدگی کنیم.

سلب مسئولیت مطالب و مقالات مجله شفا جنبه اطلاع رسانی و آموزش دارد. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شود و نباید مطالب را جایگزین مراجعه به پزشک کرد و برای استفاده از آنها لازم است با پزشک مربوطه مشورت کنید.