مجله شفا

کرم های ضد آفتاب وارد خون می شوند

کرم های ضد آفتاب وارد خون می شوند
سال ها پزشکان به افراد توصیه می کنند تا برای حفاظت از پوست در برابر اشعه خورشید از کرم های ضد آفتاب استفاده کنند اما این کرم های ضدآفتاب چقدر ایمن هستند؟

سال ها است پزشکان و مراکز عمومی بهداشت به افراد توصیه می کنند تا برای حفاظت از پوست خود در برابر اشعه ماورابنفش خورشید از کرم های ضد آفتاب استفاده کنند اما این کرم های ضدآفتاب چقدر ایمن هستند؟

براساس گزارش «تایم»، سال ها است سازمان غذا و داروی آمریکا ایمنی محصولات ضد آفتابی که بدون نسخه مصرف می شوند را مورد بررسی قرار داده است زیرا سازندگان این کرم ها از عناصر قوی تری برای اطمینان از محافظت در برابر خورشید، استفاده می کنند.

جالب است بدانید، زمانی که کرم های ضد آفتاب برای نخستین بار در دهه ۷۰ و توسط این سازمان مورد ارزیابی قرار گرفت، محققان تصور می کردند که عناصر این کرم ها بر روی سطح پوست ها قرار می گیرد اما طی سال ها فهمیدند که درواقع اینطور نیست و با دقت بیشتری به مطالعه این موضوع پرداختند. از همین رو در یک تحقیق جدید، محققان دریافتند که برخی از عناصر فعال در کرم ضدآفتاب وارد بدن و جریان خون می شوند.

طبق این گزارش، آنها همچنین دریافتند که تمام چهار عنصر جذب شده در خون خطر ابتلا به سرطان را افزایش می دهند.

سلب مسئولیت مطالب و مقالات مجله شفا جنبه اطلاع رسانی و آموزش دارد. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شود و نباید مطالب را جایگزین مراجعه به پزشک کرد و برای استفاده از آنها لازم است با پزشک مربوطه مشورت کنید.