شفا مگ

مواد غذایی چربی سوز کدامند

در دنیای امروز که غذاهای فست فود جایگزین غذاها و رژیم های غذایی سالم شده اند، بسیاری از افراد دچار چربی شکم و اضافه وزن هستند که برای آب کردن چربی های شکم خود به دنبال راه های مختلفی هستند.مواد غذایی طبیعی چربی سوز سالم،بهترین و سالم ترین راه برای کاهش وزن می باشند که علاوه بر کاهش وزن به کاهش نفخ معده و چربی شکم نیز کمک می کنند. در ادامه با مواد غذایی که با کاهش نفخ و افزایش سوخت و ساز به کاهش وزن شما کمک می کند آشنا شوید.

مواد غذایی چربی سوز کدامند

خیار

خیار به دلیل داشتن آنتی اکسیدان فلاونوئید کوئرستین که باعث کاهش ورم می شود و همچنین میزان 96 درصد آب درون این میوه می تواند باعث کاهش چربی شکم شود. خیار را می توانید در سالاد ، ماست استفاده کنید و همچنین می توانید آن را به عنوان یک نوشیدنی مصرف کنید.

عدس

عدس و دانه های ابر مغذی که از خانواده حبوبات هستند سرشار از پروتئین و فیبر هستند که می توانند باعث احساس سیری بیشتری در بدن شوند. همچنین عدس منبع بسیار خوبی از آهن و مواد معدنی می باشد که در صورت کمبود این مواد معدنی بدن سوخت سازش را کند کرده و چربی افزایش می یابد.

موز

موز میوه ای است که علاوه بر پتاسیم سرشار از نشاسته مقاوم است و بدن به کندی ان را هضم می کند و باعث افزایش سیری بیشتری به شما می دهد و همچنین باعث می شود سوخت و ساز بدن افزایش یابد. موز می تواند میزان نمک از احتباس مایعات در بدن پیشگیری کند و خطر نفخ را کاهش دهد.

رازیانه

رازیانه از جمله گیاهانی است که فواید زیادی برای سلامتی و بدن دارد. از رازیانه برای بهبود هضم، تسکین اسپاسم های شکمی و کاهش نفخ استفاده می شود.دانه های رازیانه خواص کوچک کنندگی شکم را دارند و می توانید با مصرف دمنوش رازیانه از نفع معده جلوگیری کنید.

غلات کامل

شاید رژیم های فاقد گلوتن مرسوم باشند، اما کربوهیدرات ها دشمن شما نیستند. در واقع کربوهیدرات های غلات کامل به شما کمک می کنند تا لاغر بمانید و در آب کردن چربی شکم نقش زیادی دارند. غلات کامل حاوی فیبر فراوانی هستند که علاوه برهضم غذا ، باعث افزایش سیری می شود.

فلفل قرمز

مصرف فلفل قرمز تند باعث می شود سوخت و ساز بدن افزایش یابد و به شما در آب کردن چربی کمک زیادی می کند. کپسایسین موجود در فلفل برای کاهش وزن و آب کردن شکم نقش بسیار مفیدی دارد.همچنین مصرف خوراکی هایی که سرشار از کپسایسین هستند باعث می شود که کمتر هوس خوراکی های چرب، شور و شیرین را کنید.

مارچوبه

مارچوبه سرشار از آنتی اکسیدان است و می تواند به آب کردن شکم کمک زیادی کند. مارچوبه باعث می شود که مدت زیادی احساس سیری کنید و به آهستگی هضم می شود. مارچوبه همچنین می تواند به دفع آب و مواد زائد کمک زیادی کند تا باعث نفخ نشوید.

ماست

ماست برای روده های فوق العاده می باشد و حاوی پروبیوتیک های مفید می باشد که باعث تنظیم باکتری و کاهش نفخ می شود. همچنین با مصرف ماست می توانید احساس سیری را در بدن افزایش دهید.

زنجبیل

زنجبیل یک نوشیدنی با خواص تسکین معده می باشد و می تواند سوخت و ساز بدن را بالا ببرد و باعث شود که شکم شما همیشه کوچک بماند. همچنین زنجبیل باعث می شود خورکای ها در مجاری دستگاه گوارش به درستی حرکت کنند. بهترین و راحترین ران از استفاده از خواص زنجبیل استفاده آن به شکل دمنوش زنجبیل می باشد.همچنین می توانید از ترکیب خیار و لیمو و زنجبیل به عنوان یک چربی سوز قوی استفاده کنید.

آووکادو

آووکادو یک ابر میوه است که حاوی 2 گرم فیبر و 4 گرم چربی تک اشباع است که برای سلامت قلب بسیار مفید است و می تواند به کم کردن وزن کمک زیادی کند. آووکادو علاوه بر کوچک نگه داشتن شکم باعث می شود روده ها نیز سالم بمانند. آووکادو باعث می شود جذب مواد مغذی دیگر و آنتی اکسیدان ها در بدن افزایش یابند.

بادام

بادام از جمله مغز هایی می باشد که حاوی اسید چرب تک اشباع است که می تواند به بدن در چربی سوزی کمک کند و با گرسنگی مقابله کند.افرادی که به عنوان بخشی از رژیم غذایی کم کالری یک وعده بادام می خورند در مقایسه با کسانی که رژیم مشابه دارند اما به جای بادام تنقلات با کربوهیدرات بالا می خورند در آب کردن چربی شکم موفق تر هستند و وزن بیشتری کم می کنند.

چای سبز

این نوشیدنی سرشار از آنتی اکسیدان هایی است که برای مبارزه با ورم، افزایش انرژی و چربی سوزی بسیار مفید هستند و قطعا به آب کردن چربی شکم کمک زیادی می کند. نوشیدن 5 فنجان چای سبز در روز به افراد کمک می کند 2 برابر بیش تر وزن کم کنند.

سلب مسئولیت مطالب و مقالات مجله شفا جنبه اطلاع رسانی و آموزش دارد. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شود و نباید مطالب را جایگزین مراجعه به پزشک کرد و برای استفاده از آنها لازم است با پزشک مربوطه مشورت کنید.