شفا مگ

آیا بعد از مسواک زدن باید دهان را شست

شب هنگام ، زمانی که در خواب هستید، دهان بزاق کمتری تولید می کند و باعث می شود دندان ها به اسید هایی که در دهان می باشند آسیب پذیرتر باشند.این یکی از دلایلی است که گفته می شود قبل از خوابیدن دندان های خود را مسواک کنید.اما چرا بهتر است که دهان را بعد از مسواک زدن نباید زیاد شست؟در ادامه به این سوال پاسخ داده شده است.

آیا بعد از مسواک زدن باید دهان را شست

بعد از مسواک دهان را کامل نشویید

هنگام شب، بزاق کمتری نسبت به طول روز تولید می شود. به همین دلیل، دندان ها نسبت به اسیدی که از باکتری های باقی مانده در دهان تولید می شود، آسیب پذیرترند. برای همین است که همیشه توصیه می شود قبل از خواب مسواک بزنید تا باکتری ها فرصت آسیب رساندن به دندان ها را در طول شب پیدا نکنند.

اما زمانی که مسواک می زنید، سعی کنید کف خمیر دندان را از دهانتان خارج کنید تا نیاز به شست وشوی زیاد نباشد چرا که با شستن دهان بعد از مسواک زدن در واقع فلوراید را بیرون می ریزید. ممکن است برایتان سخت باشد اما خوب است بدانید که نشستن دهان بعد از مسواک زدن، پوسیدگی دندان را تا ۲۵ درصد کاهش می دهد.

خمیردندان یک جزء کلیدی از فرایند مسواک زدن است. بهتر است از خمیردندانی استفاده کنیدکه حاوی فلوراید باشد تا از پوسیدگی دندان جلوگیری کند. همچنین، از آنجا که پلاک به علت سفید رنگ بودن به سختی قابل تشخیص بوده و گاهی پس از فرایند مسواک زدن هم روی دندان باقی می ماند، انتخاب خمیردندان و مسواک مناسب اهمیت زیادی دارد.

علاوه بر این، قند و خوراکی های شیرین، علاوه بر حجم، از نظر تعداد دفعاتی که مصرف می شوند هم باید کنترل شوند چرا که محیط را برای رشد باکتری آماده کرده و مواد مورد نیاز برای تکثیرشان را تامین می کند.

استفاده کردن از نخ دندان

استفاده از نخ دندان دست کم یک بار در روز لازم است تا پلاک های بین دندان که مسواک قادر به زدودن انها نیست را خارج کند.برای بعضی افراد نخ های فردی بهتر از پیچیدن نخ دور انگشتان است.سعی کنید شب بعد از مسواک از نخ دندان استفاده کنید.

 

سلب مسئولیت مطالب و مقالات مجله شفا جنبه اطلاع رسانی و آموزش دارد. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شود و نباید مطالب را جایگزین مراجعه به پزشک کرد و برای استفاده از آنها لازم است با پزشک مربوطه مشورت کنید.