مجله شفا

دمنوش زعفران و عسل

دمنوش زعفران و عسل
عسل و زعفران هر کدام به طور جداگانه حاوی خواص زیادی می باشند.زمانی که این دو با هم ترکیب شده بهترین خواص را استفاده کنیم.مصرف این دو ترکیب در صبحانه می تواند انرژی تمام روز را به شما بدهد.دمنوش عسل و زعفران می توان شادی روح، افزایش خنده و آرام بخش، تسکین دهنده درد، قاعده آور و تقویت کننده قوای جنسی باشد.همینطور دمنوش عسل و زعفران می تواند برای قلب بسیار مفید باشد و همچنین باعث تسکین درد در بدن شود.
  1. خواص عسل و زعفران
  2. طرز تهیه دمنوش

خواص عسل و زعفران

با مصرف دمنوش عسل و زعفران می توان شادی روح، افزایش خنده و آرام بخش باشد.همینطور دمنوش عسل و زعفران می تواند برای قلب بسیار مفید باشد و همچنین باعث تسکین درد در بدن شود. دمنوش عسل و زعفران می تواند تنگی نفس را کمتر کند.

1- شادی آور: دمنوش عسل و زعفران می تواند خواب آور، شادی دهنده روح و افزایش شادی و خنده باشد.

2- قاعده آور: دمنوش زعفران و عسل به عنوان یک محرک براى تحریک قاعدگى در زنان که عادت ماهیانه ى منظم ندارند بسیار مناسب است.

3- تقویت قوای جنسی: عسل و زعفران می توانند به تقویت قوای جنسی کمک زیادی کنند.

4- شستشوی مثانه :دمنوش عسل و زعفران باعث افزایش ادرار می شود و می تواند به شستشوی مثانه کمک زیادی کند.

5- سلامتی قلب:این دمنوش را می توانید جهت تقویت قلب و طحال استفاده کنید.

6- تسکین درد: تسکین درد، از خواص عسل و زعفران است . ترکیب متغیر سافرانال موجود در زعفران، به عنوان آرام بخش و مسکن برای خیلی از بیماران عمل می کند. 

7- بهبود بینایی:عسل و زعفران در تنظیم کارکرد سلول های بینایی تاثیر نکویی داشته و از آسیب های وارده به سلول چشم جلوگیری می کند.

8- پیشگیری از تومور:این ترکیب کارایی چشم گیری در بارداری و پیشگیری از مرض تومور و جمع کننده رادیکال های آزاد دارد.

9- کاهش چربی و کلسترول:همچنین عسل زعفرانی باعث کاهش چربی و کلسترول خون می شود.


بیشتر بخوانید: طرز تهیه انواع دمنوش زعفران


طرز تهیه دمنوش زعفران و عسل

برای تهیه دمنوش زعفران و عسل ، مقداری آب جوش، زعفران و عسل را در ظرف مناسب اضافه و مخلوط نمایید. درب ظرف را گذاشته و اجازه دهید مواد مخلوط شده حدود 10 دقیقه به آرامی دم بکشد،سپس مخلوط را از صافی عبور داده و در فنجان بریزید و مصرف کنید.
البته می توانید زعفران را به تنهایی در چای ریخته و صبر کنید تا چای و زعفران حدود 10 دقیقه دم بکشد و سپس مصرف کنید.

سلب مسئولیت مطالب و مقالات مجله شفا جنبه اطلاع رسانی و آموزش دارد. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شود و نباید مطالب را جایگزین مراجعه به پزشک کرد و برای استفاده از آنها لازم است با پزشک مربوطه مشورت کنید.