شفا مگ

رژیم غذایی و ورزش مناسب برای گروه های خونی

اگر شما هم مثل خیلی از افراد دیگر عاشق ورزش هستید، پس حتماً تاکنون تست ورزشی انجام داده اید، تا ببینید که چه ورزشی برای شما بهتر است.شاید برای شما هم این پرسش پیش بیاید که گروه خونی چه ارتباطی به نوع تمرین ورزشی دارد؟ گروه خونی به عنوان یکی از ویژگی های منحصر به فرد ژنتیکی برای هر شخص محسوب شده و باتوجه به گروه خونی که دارید بدنتان نسبت به غذاها و تمرینات ورزشی که انجام می دهید، واکنش نشان خواهد داد.

رژیم غذایی و ورزش مناسب برای گروه های خونی
  1. رژیم غذایی برای گروه خونی O
  2. رژیم غذایی برای گروه خونی A
  3. رژیم غذایی برای گروه خونی B
  4. رژیم غذایی برای گروه خونی AB

رژیم غذایی برای گروه خونی O

کسانی که دارای گروه خونی O هستند، همان انسان های اولیه بوده اند که تمام طول روز خود را به شکار گذرانده و با گوشت و پوست حیوانات گذران عمر می کرده اند.بهتر است زیاد، کربوهیدرات و لبنیات مصرف نکنید؛ این یعنی همان رژیم غارنشینی یا پالئو!

تمرینات ورزشی برای گروه خونی O

شما دارای روحیه بسیار قوی و ورزشکاری دارید و بیشتر به دنبال ورزش هایی برای تقویت بازوها و پاهای تان هستید؛ البته به خاطر اینکه دیگر عصر حجر تمام شده و کسی به دنبال شکار نیست، بهتر است برای برطرف کردن چنین نیاز ذاتی به سراغ تمرینات قدرتی شدت بالا مانند تمرینات اینتروال، دویدن و پلایومتریک بروید.

بیشتر افرادی که دارای گروه خونی O هستند ترجیح می دهند که با ورزش، احساسات خود را بروز دهند. گروه خونی O بیشتر از دیگر گروه های خونی دیگر، نیاز به ورزش برای تخلیه استرس و هیجانات خود دارد؛ به طور کلی ورزش های قدرتی، حال شما را خوب خواهد کرد.

رژیم غذایی برای گروه خونی A

گروه خونی و DNA شما بسیار شبیه به کشاورزان دوران باستان است، با وجود فعالیت روزانه شان بیشتر به دنبال انجام فعالیت های آرام و با شدت کم بوده اند، مثلاً بیشتر ترجیح می دادند تا کشاورزی کنند و گیاهان روییده شده را درو کنند.

بهتر است در برنامه غذایی خود، میوه و سبزیجات تازه بگنجانید؛ البته ماهی هم انتخاب بسیار خوبی است؛ حتماً ماهی را به برنامه غذایی تان اضافه کنید.

تمرینات ورزشی برای گروه خونی A

ورزش های قدرتی و شدتی باعث بالا رفتن سطح کورتیزول (که باعث استرس می شود) شده و در نتیجه احساس کوفتگی و گرفتگی عضلانی خواهید داشت. بهترین تمرینات ورزشی برای شما آن دسته از تمریناتی است که به آرامی و با تمرکز انجام می شود. بنابراین بهتر است به دنبال ورزش هایی مثل پیلاتس، یوگا، تای چی و تمرینات ایزومتریک باشید.

رژیم غذایی برای گروه خونی B

اجداد شما عشایر بوده و عادت به جابه جایی بسیار داشته اند. البته یکی دیگر از نکات مهم گروه خونی شما این است که اجدادتان به صورت گروهی، سفر می کرده اند.شما یکی از معدود گروه های خونی هستید که هیچ مشکلی با لبنیات نخواهید داشت؛ البته گوشت و میوه های تازه و سبزیجات نیز برای عملکرد بدنتان بسیار مفید است.

تمرینات ورزشی برای گروه خونی B

بهترین تمرینات پیشنهادی برای گروه خونی B شامل تمرینات هوازی و دوچرخه سواری یا تنیس است؛ البته بهتر است این ورزش ها را به صورت گروهی انجام دهید.

رژیم غذایی برای گروه خونی AB

گروه خونی شما ترکیبی از گروه خونی A و B بوده و خصلت های این دو گروه خونی در گروه خونی شما نیز وجود دارد.بهتر است رژیم غذایی تان سرشار از میوه های تازه، سبزیجات و غلات کامل باشد. چنانچه قصد کاهش وزن دارید مصرف گوشت قرمز را کاهش دهید، ولی لبنیات بیشتری مصرف کنید.

بهترین ورزش ها برای گروه خونی AB

بهتر است سمت تمرینات هوازی شدت بالا نروید، زیرا خیلی زود مفاصل و عضلات تان دچار گرفتگی خواهد شد؛ بنابراین پیشنهاد ما این است که ورزش های آرامش بخش و شدت پایین را دنبال کنید.

بهتر است به قدم زدن و پیاده روی، کوهنوردی، گلف یا کلاس های رقص بپردازید. یکی دیگر از ویژگی های این گروه خونی، فرو خوردن خشم است، بنابراین کلاس های تای چی و یوگا نیز گزینه خوبی خواهد بود.

سلب مسئولیت مطالب و مقالات مجله شفا جنبه اطلاع رسانی و آموزش دارد. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شود و نباید مطالب را جایگزین مراجعه به پزشک کرد و برای استفاده از آنها لازم است با پزشک مربوطه مشورت کنید.