شفا مگ

برای چربی سوزی شکم چه بخوریم

هیچ گزینه ای در جهان وجود ندارد که بتواند تمام چربی های شکم را آب کند.یکی از بهترین راه هایی که می توانید چربی شکم را به طور صحیح از بین ببرید ، مصرف شکر کم ، حذف غذای ناسالم،خوب خوابیدن،کنترل استرس و تمرینات ورزشی است.در این مقاله قصد داریم موادی را معرفی کنیم که از بهترین مواد برای سوزاندن و چربی سوزی شکم می باشند.این مواد می توانند به شما کمک می کند که چربی اضافی را در شکم ذخیره نکنید.

برای چربی سوزی شکم چه بخوریم

آب لیمو

شاید شما هم از دیگران شنیده اید که مصرف آب گرم با لیمو به هنگام بیدار شدن از خواب ،می تواند سیستم گوارش بدن را حمایت کند. استفاده از آب لیمو قبل و در هنگام وعده های غذایی نیز می تواند مفید باشد. پلی فنولی که در لیمو وجود دارد افزایش وزن را سرکوب می کند و از تجمع چربی در بدن جلوگیری می نماید. شما می توانید کمی آب لیموی تازه را به آب اضافه کنید یا آن را روی سالاد و ماهی خود بریزید.

دارچین

دارچین می تواند سطح گلوکز خون را کاهش دهد زیرا خالی شدن معده را کند می کند و احساس سیری سریع تر حاصل می شود. مطالعات انجام شده نشان می دهد که دارچین تعادل گلوکز را در افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ بهبود می بخشد. به همین خاطر این ماده بهترین گزینه برای مبارزه با دیابت محسوب می شود. یک و نیم قاشق چایخوری از دارچین می تواند برای شما بسیار مفید باشد. فقط مطمئن شوید که دارچین تازه است زیرا در اثر گذشت زمان، پلی فنول و مواد فعال موجود در آن از بین می رود.

فلفل قرمز

فلفل قرمز به شما کمک می کند کالری بیشتری بسوزانید و یکی از بهترین گزینه ها برای کاهش وزن محسوب می شود. مطالعات انجام شده نشان می دهد که کپسایسین می تواند سرعت متابولیسم بدن را افزایش دهد و باعث سوزاندن چربی بیشتری در بدن گردد.

زردچوبه

التهاب معمولا در هر بیماری دیده می شود. شما می توانید از خاصیت ضد التهابی زردچوبه به نفع خود استفاده کنید. مطالعات انجام شده نشان می دهد که ماده فعال موجود در زردچوبه به نام کورکومین می تواند چاقی را کاهش دهد و به درمان بیماری های مختلف کمک نماید. اگر به طور مرتب از زردچوبه استفاده نمی کنید و می خواهید از مزایای ضد التهابی آن بهره مند شوید، می توانید از مکمل های موجود استفاده نمایید.

دانه کتان

دانه کتان تازه منبع بسیار عالی از آلفا لینولنیک اسید است که می تواند به کاهش التهاب و تعادل هورمون های بدن کمک کند. مطالعات انجام شده نشان می دهد که دانه کتان می تواند باعث کاهش وزن گردد و التهاب را کاهش دهد. همیشه از دانه کتان ارگانیک استفاده کنید.

عدس دال

دال ها غنی از پروتئین و کم کالری و چربی هستند. پروتئین ضعیف موجود در دال ها باعث ایجاد توده عضلانی کمتری می شود، سرعت متابولیسم را افزایش و باعث بهبود عملکرد کلی بدن می شود.

بلغور جو دوسر

جو غنی از فیبر است و به هضم کمک می کند ؛ آنها شامل فیبر نامحلول و کربوهیدرات هایی هستند که گرسنگی شما را نگه می دارند و میزان چربی بدن را کاهش می دهند.خوردن یک کاسه جو دوسر با شیر برای صبحانه بهترین کاری است که می توانید هر روز صبح انجام دهید.

سلب مسئولیت مطالب و مقالات مجله شفا جنبه اطلاع رسانی و آموزش دارد. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شود و نباید مطالب را جایگزین مراجعه به پزشک کرد و برای استفاده از آنها لازم است با پزشک مربوطه مشورت کنید.