شفا مگ

اسکراپ قهوه و نارگیل برای شادابی پوست

اسکراب قهوه و نارگیل برای پوست بسیار مفید است و می توان آن را یکی از بهترین ماسک ها برای لایه برداری و شادابی پوست استفاده کرد. این اسکرابسلول های مرده را از بین می برد. با مالیدن این اسکراب بر روی پوست سلول های مرده از بین می روند. این سلول ها اگر روی پوست بمانند و زدوده نشوند پوست را خشک و پوسته پوسته می کنند.در ادامه با این اسکراپ بیشتر آشنا شوید.

اسکراب قهوه و نارگیل

فواید اسکراب قهوه و نارگیل

 با یک اسکراب ملایم پوست لطیفی که مخفی مانده است را هویدا می کنید.سلول های مرده منافذ پوست را می بندند. بنابراین مانع عملکرد درست منافذ شده و پوست را خراب می کند.

مالش ملایم روی پوست به بهتر شدن جریان خون کمک می کند. بنابراین پوست درخشان می شود. اگر ماسکی که استفاده می کنید نمک دریایی داشته باشد باکتری های باقی مانده روی پوست را به دلیل خاصیت ضدعفونی کننده نمک از بین می برد. پس استفاده از این ماسک ها باکتری ها را از بین برده و التهاب و خارش را کاهش می دهد.

لایه برداری باعث احیای مجدد سلول ها می شود و پوست را سفت و جوان می کند. حتی می تواند مشکل رنگ رفتگی پوست را نیز درمان کند.پس از لایه برداری، لایه جدید پوست بهتر می تواند محصولاتی چون نرم کننده ها، تونرها و سرم ها را به خود جذب کند.

طرز تهیه اسکراب قهوه و نارگیل

مواد لازم:

  • ¼ پیمانه نمک دریا
  • ¼ پیمانه پودر قهوه
  • ۲ قاشق سوپ خوری روغن نارگیل ذوب شده
  • جوز هندی یا میخک به دلخواه (برای خوشبو شدن اسکراب)

تمام مواد را با هم مخلوط کنید و روی پوست تمیز و کمی مرطوب بمالید. فراموش نکنید که پس از استفاده از این اسکراب حتما از مرطوب کننده استفاده کنید.

سلب مسئولیت مطالب و مقالات مجله شفا جنبه اطلاع رسانی و آموزش دارد. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شود و نباید مطالب را جایگزین مراجعه به پزشک کرد و برای استفاده از آنها لازم است با پزشک مربوطه مشورت کنید.