شفا مگ

فواید و عوارض لیفت ابرو و پیشانی

لیفت ابرو و پیشانی عمل زیبایی است که برای اصلاح چین و چروک پیشانی ، خطوط اخم و بالا بردن ابرو و بهبود اثر آن بر پلک فوقانی می باشد.یک ابروی زیبا در حالت استراحت در بالای لبه بالایی کاسه چشم قرار می گیرد در حالیکه یک قوس تدریجی در سمت خارج بر می دارد و انتهای خارجی آن از قسمت داخلی اش در سطح بالاتری قرار می گیرد.

لیفت ابرو و پیشانی

لیفت ابرو و پیشانی

یک ابروی زیبا در حالت استراحت در بالای لبه بالایی کاسه چشم قرار می گیرد در حالیکه یک قوس تدریجی در سمت خارج بر می دارد و انتهای خارجی آن از قسمت داخلی اش در سطح بالاتری قرار می گیرد.

با افزایش سن و در اثر جاذبه و آسیب های ناشی از نور خورشید و حرکات عضلات پیشانی بسیار معمول است که ابرو افت کرده و حالت صاف و افقی پیدا کند.

اگر ابروی پایین افتاده ، ابراز احساسات از طریق صورت و ظاهر کلی آنرا تحت تاثیر قرار داده باشد یک لیفت پیشانی و ابروها می تواند موجب جوانتر کردن و بهبود این تظاهرات در یک سوم بالایی صورت تان شود.هرساله هزاران نفر تحت جراحی لیفت ابروی موفق قرار می گیرند و از نتایج آن خرسند هستند.

بطور خلاصه لیفت پیشانی و ابروها:

  • چین و چروک پوست پیشانی را کاهش می دهد و ظاهر جوان تری به آن می بخشد.
  • باعث بهبود خط اخم ، چروک عمودی بین دو ابرو می شود
  • ابروی پائین و یا افتاده را که روی پلک فوقانی را پوشانده را به موقعیت قبلی اش می برد .
  • ابرو را بالا برده و وضعیت جوان و هوشیاری تری به بیمار می دهد .

فواید و معایب لیفت ابرو و پیشانی

زمانیکه شما برای لیفت ابرو و پیشانی اقدام می کنید باید محاسن و معایب آنرا با هم مقایسه کرده و سپس تصمیم مناسب را اتخاذ نمایید.

فواید: یک ابروی پایین افتاده و آویزان روی پلک بالایی را به موقعیتی مناسب تر جابجا می کند.۲)ابروها را برای ایجاد ظاهری هشیارتر و جوانتر بالا می برد. ۳) ظاهر شما را شادتر و دوستانه تر می کند.

معایب: تنها یک جراح پلاستیک با تجربه می تواند دسترسی شما را به اهدافتان از عمل جراحی فراهم نماید.۲)انتخاب روش انجام لیفت ابرو برای رسیدن به نتایج مناسب بسیار مهم است و در کل این عمل بسیار به جراح وابسته است. ۳)شما ممکن است به جراحی زیبایی پلک همزمان نیاز داشته باشید چرا که یل لیفت پیشانی و ابروها باعث اصلاح پلک های پف کرده و یا جمع شدن پوست اطراف چشم نمی شود.

عمل جوان سازی که معمولا همراه یا بدنبال یک لیفت پیشانی و ابروها انجام می شوند شامل :

  • بلفارو پلاستی جهت اصلاح پلک ها
  • لیفت صورت جهت اصلاح تغییرات افزایش سن در قسمت میانی و تحتانی صورت و گردن
  • روش های بازسازی پوستی
سلب مسئولیت مطالب و مقالات مجله شفا جنبه اطلاع رسانی و آموزش دارد. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شود و نباید مطالب را جایگزین مراجعه به پزشک کرد و برای استفاده از آنها لازم است با پزشک مربوطه مشورت کنید.