مجله شفا

امکانپذیری پیوند مغز از فردی به فرد دیگر

تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۱۱/۰۱
پیوند مغز
محققان انگلیسی اعلام کرده‌اند که عمل پیوند مغز تا 2030 امکان‌پذیر خواهد شد و دانش پزشکی می‌تواند به همراه پیوند مغز آگاهی‌ها و خاطرات یک فرد را به فرد دیگر منتقل کند.

پیوند مغز همواره از آرزوهای علوم پزشکی بوده است و این پیوند مشکلات و پیچیدگی های خاص خود را دارد چرا که با این کار تمام اطلاعات و خاطرات و اصلا شناختی که یک فرد از خود و بدنش دارد به بدن دیگری منتقل می شود و همین موضوع می تواند مشکلات شناختی و هویتی را ایجاد کند.

با تمام این مشکلات محققان انگلیسی اعلام کرده اند که این عمل تا 2030 امکان پذیر خواهد شد و دانش پزشکی می تواند به همراه پیوند مغز آگاهی ها و خاطرات یک فرد را به فرد دیگر منتقل کند.

تئوری دیگری به همراه این پیوند معتقد است امکان پیوند ستون فقرات هم به دنبال این پیوند مغزی میسر خواهد شد. البته در سالهای اخیر تلاش های زیادی برای پیوند ستون فقرات صورت گرفته است اما هیچکدام از این اقدامات موفقیت آمیز نبوده است.

پیشرفت علوم، به خصوص در حوزه سلول های بنیادین این پیوند سخت را امکان پذیر خواهد کرد، برای این پیوند هم انجام آزمایش ها بر روی میمون آغاز شده است.

سلب مسئولیت مطالب و مقالات مجله شفا جنبه اطلاع رسانی و آموزش دارد. این مطالب توصیه پزشکی تلقی نمی شود و نباید مطالب را جایگزین مراجعه به پزشک کرد و برای استفاده از آنها لازم است با پزشک مربوطه مشورت کنید.